Trápi vás celulitída? Dajte zbohom nefunkčným produktom, zatočte s ňou takto!

Neverte produktom, ktoré vám sľúbia hladkú kožku bez celulitídy už po pár použitiach (Zdroj: Freepik/maksymiv_yura)

Kto by netúžil po peknej, hladkej pokožke, najmä v lete? Ak trpíte celulitídou, obmedzuje vás to vo všetkom. Nemôžete si obliecť obľúbené letné kúsky, lebo sa sama sebe nepáčite, strácate sebavedomie, necítite sa dobre vo svojej koži… Celulitída nie je výhradou len silnejších dám, trpia ňou aj ľudia s chudou postavou. Netrápte sa, trpí ňou viac než 90 percent žien, a my vám poradíme, ako proti nej úspešne bojovať!

Trpezlivosť

Tak ako pri každej zmene na vašom tele, aj pri boji s celulitídou budete potrebovať dávku trpezlivosti. V tomto prípade totiž platí, že trpezlivosť ruže prináša. Pri jej redukcií súvisí všetko so všetkým, preto je možné, že ak nejaký krok vynecháte, alebo nebudete v niečom dôslední, výsledky sa nemusia dostaviť…

Zmena životného štýlu

Ako prvú vec si preberte svoj životný štýl. Ak chcete mať peknú a zdravú pokožku, je možné, že sa budete musieť vzdať niektorých zlozvykov. Stav a formu pokožky zhoršuje napríklad fajčenie, pravidelná konzumácia alkoholu, pitie sladených nápojov či prejedanie sa.

Riešením je teda upraviť svoj jedálniček a životosprávu, a do svojho denného harmonogramu zaradiť aspoň nejaký pohyb. Pamätajte – čím skôr k zmenám pristúpite, tým skôr dáte celulitíde definitívne zbohom!

Dbajte na pitný režim

Pitný režim je to najmenej náročné čo by ste pre kvalitu svojej pokožky a tiež pre zdravie mali urobiť. Pite aspoň 2 až 3 litre tekutín denne, v lete pokojne aj 4 až 5 litrov… Ideálne je, ak pijete čistú vodu prípadne neochutené čaje a minerálne vody. Ako sme spomínali v predošlom bode, sladené nápoje by boli skôr na škodu…

Čas na masáž

Nemusíte vyhadzovať desiatky eur za procedúry v salónoch na pravidelnej báze. Hoci, možno nie je na škodu zvážiť občasnú lymfatickú masáž, ako ďalší doplnok do vašej skladačky v boji proti celulitíde.

Avšak, masáž si môžete robiť aj doma. V drogérii dostať kúpiť rôzne masážne rukavice či pomôcky, vďaka ktorým zvýšite prietok krvi v pokožke. Vďaka takémuto rozprúdeniu krvi v žilách podporíte odvádzanie nahromadených škodlivín z pokožky, ale aj celého tela.

Podobne pôsobí aj peeling vďaka ktorému ostane koža prekrvená a navyše hladká. Akékoľvek masáže problematických partií stimulujú nie len krvný obeh, ale aj lymfatický systém. Zbavujú pokožku toxínov a tiež prebytočnej vody ktoré stav celulitídy len zhoršujú.

Zvoľte správne produkty

Neverte produktom, ktoré vám sľúbia hladkú kožku bez celulitídy už po pár použitiach. Ak však predsa nejaký používať chcete, stavte na produkty bohaté na kofeín – ten s  pokožkou dokáže skutočné zázraky. Dostáva sa hlboko do kože a v nej pôsobí ako prostriedok na odbúranie tukov.

 

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame