Zavládol vo vašom manželstve stereotyp? Robte s tým niečo!

Pár

thinkstockphotos.com

Asi väčšina vydatých žien a ženatých mužov potvrdí, že po rokoch sa z manželstva pomaly ale isto vytráca iskra a vášeň. Samozrejme, že vaša láska asi nemôže byť taká intenzívna a spaľujúca ako keď ste sa spoznali. Občas je ale dobré pripomenúť si časy, keď ste spolu len začínali a plne ste sa venovali jeden druhému. Ak máte pocit, že váš dlhodobý vzťah alebo manželstvo postihol stereotyp, pokúste sa vdýchnuť mu nový život.

Choďte na rande

Dajte si so svojou polovičkou večerné rande. Presne tak, ako keď ste spolu začali chodiť. Je jedno, či sa vyberiete do kina, na večeru, alebo pôjdete na romantickú prechádzku do mesta. Podstatné je, že si nájdete jeden na druhého čas, hodíte za hlavu všetky povinnosti, starosti a budete si užívať.  Ak sa na schôdzku vyobliekate a upravíte inak, ako v bežný deň, vaša polovička to zaručene ocení. Potešiť môže aj drobnosť v podobe kvetu alebo obľúbenej sladkosti.

Nájdite si spoločné hobby

Ak nemáte veľa spoločných aktivít, mali by ste si nájsť niečo, čo bude baviť vás oboch. Prihláste sa na kurz tanca, varenia, vyskúšajte golf, alebo sa spoločne zapíšte na kurz španielčiny. Nezáleží na tom, o akú činnosť pôjde. Ide hlavne o to, aby ste spolu trávili čas plnohodnotne, zabavili sa a boli bohatší o zaujímavé spoločné zážitky. Určite ale svojho partnera do ničoho netlačte. Skúste nájsť kompromis a vybrať spoločne činnosť, ktorá vás bude oboch zaujímať.


Mohlo by vás zaujať: Chcete šťastný vzťah aj po rokoch? Ponúkame vám päť tipov, ako na to


Nezanedbávajte podstatné maličkosti

Sú veci, ktoré sa po rokoch manželstva zmenili alebo úplne vytratili, hoci ste si to ani neuvedomili. Sú to také maličkosti, ktoré sú veľmi podstatné a vďaka nim môžete vniesť do vzťahu lásku a pohodu. Je pochopiteľné, že za roky spolunažívania ste objavili zvyky a vlastnosti, ktoré vám nevyhovujú alebo vás rozčuľujú. Skúste na to zabudnúť a sústrediť sa na to, čo sa vám na tom druhom páči.  

Vyzdvihujte veci, ktoré na partnerovi obdivujete a pre ktoré ho milujete. Keď spoločne sledujete televíziu, pritúľte sa, porozprávajte sa o tom, aký ste mali deň. Pred odchodom do práce si dajte spoločné raňajky alebo aspoň kávu a nezabudnite na pusu pri odchode. Aj týchto pár vecí môže zachrániť vaše manželstvo.

Zvádzajte partnera!

Sexuálny život je dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou manželstva. Kríza a problémy vo vzťahu majú často korene práve v nespokojnosti s intímnym životom. Po niekoľkých rokoch môže váš intímny život skĺznuť do stereotypu, z ktorého neviete vykľučkovať. A možno už na sex so svojim manželom alebo manželkou jednoducho nemáte chuť. 

Pokiaľ ale máte chuť zmeniť to a váš vzťah okoreniť, tak smelo do toho. Nebojte sa svojho partnera zvádzať. Nemusí to byť len výstredná spodná bielizeň alebo striptíz. Pokiaľ ale túžite po skutočne vášnivej noci, určite by stálo za to vyskúšať aj takéto zvádzanie. Hlavne ak vás partner najčastejšie vída v pohodlnom domácom oblečení, určite ocení sexy nočnú košieľku alebo bielizeň.

Postačiť však môže aj to, ak sa na partnera usmejete, venujete mu svoju pozornosť a nehu. Možno sa už nebozkávate tak často ako kedysi a to je veľká chyba! Úprimné bozky dokážu zázraky a nikdy nepodceňujte ich silu.


Mohlo by vás zaujať: Manželstvo bez sexu: Môže fungovať?


Tip na záver

Ak máte chuť vyjadriť svoje city a prekvapiť svoju polovičku, bude vám stačiť papier a pero. Milý odkaz so želaním krásneho dňa alebo vyznanie lásky zlepší aj náročný a nevydarený deň. Nechajte ho na nočnom stolíku, prípadne ho pripnite na chladničku pri odchode z domu. Váš partner či partnerka sa poteší a určite vám túto pozornosť bude chcieť nejakým spôsobom oplatiť. 


Máte skúsenosti so stereotypom vo vašom manželstve? Napíšte ich ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Joyfulness
Odporúčame