Malebná obec Ždiar ponúka program pre celú rodinu: Nenechajte si ujsť Lúčnicu či IMT Smile

Goralské folklórne slávnosti 2024 v obci Ždiar

Spoznajte výnimočnú časť slovenskej kultúry (Zdroj: Goralské folklórne slávnosti)

Tradície Goralov priamo v malebnej obci Ždiar ponúknu nápaditý program plný známych tvárí, ale aj tradičných domácich goralských umelcov. Gorali zavítajú na Bachledku, aby návštevníkom priblížili ich kultúru, históriu a remeslá. Okrem tradičnej miestnej kultúry sa návštevníci môžu tešiť na hviezdny program.

Hviezdny program plný zvučných mien v obci Ždiar

IMT Smile, Lúčnica, Miro Jaroš, Kristína & Sokoly, Štefan Štec, či Cimbalkovo budú hosťami na sviatku všetkých Goralov 1200 m.n.m. priamo na Bachledke. Deti sa môžu tešiť aj na koncerty Hopi, Cupi & Lupi, či Miško s Líškou.

V prvej polovici augusta sa na Bachledku presunú všetci Gorali, aby spoločne 9. až 11. augusta oslávili svoj sviatok. Čaká nás 28. ročník Goralských folklórnych slávností, ktoré sa aj tento rok konajú 1200 m.n.m., priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov.

Na Bachledke si prídu na svoje všetci milovníci tejto výnimočnej slovenskej kultúry. Organizátori pripravili pre verejnosť ukážky starých ale aj súčasných ždiarskych remesiel. Gazdovia z okolitých dedín sem privezú domáce zvieratká, pri ktorých budú môcť rodiny okrem kŕmenia ovečiek a kravičiek ochutnať aj miestne domáce špeciality vyrobené z mlieka, alebo si osedlať goralského valacha.

IMT Smile a Kristína s nádychom goralskej kultúry

Na podujatí sa predstavia tradiční goralskí umelci, ktorí nám ponúknu zážitok v podobe folklóru, tancov a spevov. Goralská kultúra sa bude striedať s tou súčasnou a všetci sa môžu tešiť na hviezdne koncerty. Jedným z nich bude aj zaujímavé prepojenie spoločného koncertu Kristíny a Sokolov, milovníkov folklóru zas poteší Lúčnica a ľudová hudba Štefana Šteca.

Nevšedný okamih prepojenia tónov cimbalu a detských folkloristov z celého Slovenska prinesie nový slovenský rodinný projekt Cimbalkovo, umelci zo skupiny Cimbal Brothers a šikovné deti z celého Slovenska povedie vo folklórnom prevedení moderných piesní Veronika Hatala, ktorá je už tradičnou moderátorkou celého podujatia.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Našimi očami: Pri návšteve Rajeckých Teplíc si pribaľte turistické topánky a nenechajte si ujsť tieto výhľady!

Výnimočný koncert IMT Smile na výnimočnom mieste

Nie často sa stáva, že by diváci mohli zažiť koncert najúspešnejšej slovenskej kapely IMT Smile na niektorom z festivalov mimo ich samotného turné. Preto je účasť Ivana Táslera a spol. na Bachledke jedinečnou možnosťou pre všetkých, ktorí piesne tejto kapely jednoducho milujú. Koncert skupiny IMT Smile si jednoznačne nemôžete nechať ujsť.

Miro Jaroš zavíta na Bachledku

Takmer 1200 metrov nad morom sa budú obľúbení detskí interpreti striedať s miestnymi divadielkami a detskými folklórnymi súbormi. Miro Jaroš, Cupi & Lupi, Hopi a Miško s Líškou pre deti pripravia neobyčajný zážitok.

Nedeľa bude patriť obci Ždiar

Program v nedeľu bude patriť najmä miestnym umelcom obce Ždiar. Otvorí ho svätá omša a po nej čaká návštevníkov deň plný čarovného goralského folklóru a histórie.

Rezbári a stavitelia zo slamy

Diváci budú môcť na podujatí zažiť aj rezbárske sympózium – vyrezávanie goralských symbolov a prírody z dreva a k slamenému 4 metre vysokému Goralovi a Goralke, ktorého umelec vytvoril počas minulých ročníkov, pribudnú deti, malé Goralčatá.

Dva zážitky v jednom

Či už máte do okolia Tatier naplánovanú dovolenku alebo nie, Goralské folklórne slávnosti si tento rok jednoducho nemôžete nechať ujsť. Kto sa rozhodne tento výlet absolvovať, rozhodne neoľutuje. Podujatie sa koná na Bachledke, priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov a organizátori tak návštevníkom ponúknu kombináciu nevšedného zážitku magickej prírody a tradičnej slovenskej kultúry. V rámci areálu podujatia je totižto v cene lístka zahrnutý aj vstup na Chodník korunami stromov a obojsmerné cesty lanovkou podľa druhu zakúpenej vstupenky. Kapacita podujatia je obmedzená, a preto si odporúčame lístky zabezpečiť v predstihu.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Na srdci mi hraj! Úspešná koncertná show hitov Karola Duchoňa mieri na dosky amfiteátrov

Sledujte náš Facebook

Zdroj: Tlačová správa/Predpredaj.sk
Odporúčame