Hodváb je viac ako len luxusná látka: Ak vás trápia alergie, s kúpou neváhajte

obliečky

Obliečky z hodvábu majú svoje výhody. (Zdroj: Unsplash/Susan Wilkinson)

Produkty z hodvábu sú už tisícky rokov horúcou komoditou na trhu a ani dnes to nie je inak. S pokrokom doby a vedeckých výskumov sa táto vzácna tkanina stáva čoraz lepšou alternatívou pre ostatné, klasické a bežne používané látky. Okrem iného má množstvo zdravotných výhod, ktoré pocítite takmer okamžite. Aké teda sú benefity hodvábu oproti iným textíliám?

Vhodný pre alergikov

Tkanina pôvodom z Číny je ideálnou voľbou pre každého, koho trápia alergie či ochorenia kože – je hypoalergénna, antibakteriálna a bez arómy. Taktiež pomáha predchádzať vzniku vrások, ktoré sa na tvári objavujú počas spánku, no aj tých bežných spôsobených starnutím. Hladké vlákna hodvábu totiž nevyvíjajú na našu tvár až taký tlak, ako napríklad bavlna či polyester.

Príjemne vás ochladí

Hodváb nepohlcuje teplo, takže pri jeho nosení najmä v teplých mesiacoch príjemne chladí,  a tak sa príliš nespotíte. Ľudia, ktorí svojej pokožke doprajú starostlivosť v podobe krému či séra ocenia jeho ďalší benefit – nevstrebáva do seba produkty, ktoré si na večer nanesiete na pleť, a tak môže byť vaša večerná starostlivosť o kožu efektívnejšia. Ide o vzdušný materiál, vďaka ktorému bude môcť vaša pokožka dýchať. V podstate je ideálny pre každý typ pleti, vrátane aknóznej či atopickej.

Prospieva aj vlasom

Na hodvábnej návliečke na vankúš sa odporúča spať aj v prípade, že máte poškodené, uzliace sa či elektrizujúce vlasy. Skvelý je najmä pre tých, ktorým vlasy padajú vo zvýšenej miere, keďže sa na takomto druhu obliečky neťahajú.

Je však potrebné dávať si pozor na to, aký druh hodvábu kupujeme a overovať si aj to, aké sú v ňom prímesi. Pokiaľ nejde o stopercentný hodváb, jeho účinnosť bude oveľa znížená, a preto sa v takomto prípade neoplatí šetriť, práve naopak – jeho výhody vám túto investíciu mnohonásobne vrátia.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame