Zima v záhrade našimi očami: Stačí pár maličkostí a premení sa na magické miesto, veď pozrite sami!

zima v záhrade so zasneženou skímiou

Skímia počas zimy vyniká kontrastom leských zelených listov a červených bobuliek (Zdroj: Plnielanu.sk/Veve)

Záhrada môže byť aj v zime veľmi zaujímavá. Najmä ak máte to šťastie, že ju počas chladných mesiacov aspoň na istý čas pokrýva aj čerstvo napadaný sneh. Neostrihané metliny tráv či trvalky s bielou pokrývkou vždy zvýraznia celkový dojem z nej. Ktoré ďalšie prvky dokážu zo záhrady v zime vyčarovať magické miesto?

Patria k nim všetky neostrihané kríky, vinič, tiež altánky, plotíky, vtáčie búdky, rôzne záhradné dekorácie, skalné a kamenné akcenty. Zima v záhrade dokáže byť jedným slovom kúzelná. A so snehovou pokrývkou všetko v nej vždy vyzerá akosi krajšie.

Ak sa vám vhodne zvolenou výsadbou podarí dodať farebný akcent, ktorý vie byť dominantný aj v zimných mesiacoch, vaša záhrada nikdy nebude vyzerať nudne alebo fádne. Mladé výhonky drieňa vyfarbené do ohnivých oranžovo-červených odtieňov vždy vyniknú. Ako aj kontrast vždyzelených neopadavých listov a červených bobuliek cezmíny či hlohyne, ktoré nie sú len ozdobou, ale v zime skvele poslúžia aj ako potrava pre vtáčiky. Okrasná čerešňa zakvitne síce až na jar, ale hnedočervený odtieň jej lesklej borky z nej v záhrade aj v zime dokáže vyčariť pútavý solitér.

Staviť môžete aj na dreviny zo zaujímavou štruktúrou. Efektívnou odlupujúcou sa kôrou upúta napríklad breza čierna alebo javor šedý. Rozmanitosťou druhov, farebnosťou i tvarom šišiek majú v zime možnosť zažiariť aj ihličnany. A ani pohľad na rozkvitnuté kvety si v zime nemusíte celkom odopierať, čemerice či hamamel kvitnú aj v tomto období. Okrasnú záhradu si aj týmto spôsobom budete môcť užívať naozaj celý rok! Stačí, ak sa na ňu dokážete pozrieť trochu iným spôsobom.

Nazrite do našej záhradnej galérie a zistite, čím zima v záhrade púta našu pozornosť.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame