Získajte postavu, s ktorou budete spokojní: Pomôžu vám aj tieto tipy

Žena

gettyimages

Ak sa už dlhšie snažíte zhodiť určite viete, aká je to drina. Pomôcť vám môže nielen to, že budete pravidelne cvičiť alebo sa zdravo stravovať, ale aj iné triky, ktoré odporúčajú mnohí odborníci na chudnutie. Ak ich začnete dodržiavať už dnes, do leta sa vám podarí mať postavu, s akou budete nadmieru spokojní.

Pohár vody pred každým jedlom

Čistá voda je pri chudnutí nesmierne dôležitá. Poprední odborníci odporúčajú začať deň pohárom čistej vody, do ktorého odšťavte polku citróna a pridáte lyžičku jablčného octu. Ten potlačí hlad a podporí metabolizmus.

Takisto nezabúdajte piť ani počas dňa. Pred každým jedlom sa odporúča vypiť aspoň dva deci vody. Ako sa hovorí, hlad je niekedy len prezlečený smäd.


Mohlo by vás zaujímať: Krásna postava aj s pribúdajúcimi rokmi? Zistite, o koľko menej musíte jesť!


Aj spánok robí veľké veci

Je dokázané, že ľudia, ktorí si doprajú dlhý a kvalitný spánok, chudnú rýchlejšie, ako tí, ktorí spávajú menej ako sedem hodín denne. Spánok je teda pri chudnutí naozaj veľmi dôležitý. Ak trpíte jeho nedostatkom, dochádza vo vašom tele k znižovaniu hladiny lepitínu, ktorý má na starosti spaľovanie tukov v ľudskom tele.

Jesť treba päťkrát denne

Ak sa stravujete zdravo, jete veľa ovocia a zeleniny a vyhýbate sa mastným jedlám, no aj napriek tomu ide ručička na váhe smerom nahor, niečo robíte zle. Veľakrát sa stáva, že chyba je v nedostatočnej pravidelnosti jedenia a vo veľkosti porcií.

Pri chudnutí je dôležité jesť päťkrát denne menšie porcie, aby bol metabolizmus neustále v strehu a fungoval tak, ako má. Ak jete trikrát denne veľké porcie, svoje telo zbytočne zaťažujete a neschudnete. Nezabúdajte, že dôležité je aj to, aby ste jedli pomaly a každé sústo dobre požuli.


Mohlo by vás zaujímať: Krásna postava aj vo vyššom veku? Vďaka týmto športom sa vám to podarí!


Ak maškrtiť, tak zdravo

Sladkosti sú najväčším zabijakom dobrej postavy. Keď príde chuť, odolá im len málokto. Existujú však aj zdravé varianty maškrtenia. Vhodná je napríklad horká čokoláda, ktorá obsahuje minimálne 70% kakaa. Takisto sa oplatí vyskúšať ovsené vločky s medom, ovocímškoricou. Tá pôsobí na ľudské telo ako výborný spaľovač kalórií a navyše dokáže rýchlo zahnať chuť na sladké.

Pikantné jedlá pomôžu

Čili papričky, ale aj zázvor či kurkuma majú nespočetné množstvo pozitívnych účinkov na zdravie. Navyše, pomáhajú aj s redukciou hmotnosti a potláčaním chuti do jedla. Látky, ktoré obsahujú majú tepelné účinky, čo znamená, že po ich zjedení vás často obleje pot, zažívate pocit tepla a váš metabolizmus sa rapídne zrýchli. Spaľovanie kalórii je teda vďaka nim omnoho jednoduchšie.

Žujte alebo cmúľajte

Vedeli ste, že žutie pomáha naštartovať metabolizmus? Po každom jedle si môžete dopriať žuvačku alebo kávovú lyžičku anízu. Ich žutie vám zaručí svieži dych a rýchlejšie spaľovanie tukov.

Niektoré celebrity prisahajú na zázračné účinky cmúľania kocky ľadu, ktorá organizmus schladí a na opätovné zahriatie spotrebuje kalórie.


Mohlo by vás zaujímať: Kučeravej Paole by ste odpustili všetko: Postava tejto sexi herečky vás dostane


Zvýšte príjem horčíka a zinku

Minerály zohrávajú v ľudskom tele dôležitú úlohu a inak tomu nie je ani pri chudnutí. Napríklad taký horčík pomáha spaľovať tuky a nájdete ho napríklad v ovocí a zelenine, orechoch a semienkach, ale aj v celozrnných výrobkoch.

Podobné účinky má aj zinok, ktorý podporuje odbúravanie tukov aj uhľovodíkov. Nájdete ho v orechoch, otrubách, pšeničných klíčkov, ale i vaječných žĺtkoch, morských plodoch či hovädzom mäse.

Viete, čomu by ste sa mali vyhýbať?

  • alkoholu
  • jedeniu po západe slnka
  • bielemu cukru
  • sladeným nápojom
  • stresu
  • maslu a margarínu
  • prejedaniu sa

Čo pomáha udržiavať vo forme postavu vám? Napíšte ostatným čitateľom svoje tipy v diskusii pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, Lenka
Odporúčame