5 zlozvykov, pre ktoré vyzerá KÚPEĽŇA špinavá: Ktorý z nich robíte aj vy?

žena upratuje, aby nebola kúpeľňa špinavá

Niektoré z týchto škodlivých návykov si neuvedomujeme na prvý pohľad (Zdroj: Freepik/zinkevych)

Sú to v mnohých domácnostiach bežné každodenné návyky, ktoré pôsobia zdanlivo nevinne. Spôsobujú ale neustály pocit, že vaša kúpeľňa nie je dostatočne uprataná alebo že nevydrží dlho uprataná. Hoci ste pred niekoľkými minútami konečne vyčistili celú miestnosť, už o malý okamih sa vám zdá, že podlaha je plná uterákov a že na zrkadle sú šmuhy. Ako predísť tomu, aby nebola kúpeľňa špinavá a vy ste nestrácali čas neustálym upratovaním?

Aby nebola kúpeľňa špinavá a tvrdá práca nevyšla nazmar

Mnohé kúpeľne majú menšiu rozlohu, a tak sa na malej ploche okamžite prejaví, či je podlaha zahádzaná mokrými uterákmi alebo či sú kozmetické produkty porozhadzované po poličkách a na práčke. Prezradíme vám 5 zlozvykov, ktoré mnohí robia denne a keď sa ich zbavíte, budete mať kúpeľňu sviežu a upratanú každý deň.

1. Mokré uteráky a osušky

Navlhčené uteráky a osušky, ale aj kúpeľňová predložka, nielenže nevyzerajú vzhľadne na podlahe, ale sú aj príčinou nepríjemného až zvlhnutého vzduchu. V takom prostredí sa oveľa jednoduchšie vytvárajú baktérie a plesne. Namiesto toho, je dôležité ich dobre vysušiť na stojane na to určenom alebo na háčiku. Pravidelné pranie je zásadou číslo jeden, aby tkaniny nestuchli a nesmrdeli.

2. Škvrny od vody a kozmetických produktov

Neoplatí sa ignorovať kvapky vody na podlahe okolo vane a umývadla, či zvyšky od sprchového gélu a penových bubliniek. Časom môže voda vytvoriť povlak z tvrdého vodného kameňa, ale tiež podporiť rast plesní v kúpeľni. Pred odchodom z kúpeľne po sprche utrite vždy mokré plochy ako umývadlo, zrkadlo, batérie a podlahu, aby sa na nich nehromadila voda.

3. Ten istý uterák na dlhý čas

Ak uterák nie je dostatočne často vymieňaný za čistý, množia sa v ňom baktérie a plesne. Je to pre ne ideálne vlhké prostredie a naviac začne aj kyslo páchnuť. Mal by sa meniť každý jeden až dva dni za nový.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Stavte na májový upratovací DETOX: Pomôže nielen vašej domácností, ale hlavne psychike

4. Sprejové produkty

Lak na vlasy, suchý šampón alebo kozmetika v spreji na starostlivosť o pokožku vytvárajú hmlovitý aerosól, ktorý sa usadzuje na povrchoch a môže zanechať viditeľné zvyšky. Tie bývajú často aj lepkavé až slizké, a tak zanechávajú škvrny, na ktorých je prach ešte viditeľnejší. Všetky lesklé plochy a povrch by ste tak mali denne utrieť navlhčenou univerzálnou handričkou alebo utierkou.

5. Nedostatočné opláchnutie

Pri umývaní zubov alebo pri sprchovaní zostávajú v umývadle alebo vo vaničke zvyšky zubnej pasty, šampónu, kondicionéru alebo napríklad telového peelingu. K tomu ešte môžete počítať aj s vlasmi alebo chĺpkami, ktoré keď sa po dokončení osobnej hygieny neopláchnu a doslova udierajú do očí. Na väčšinu z nich postačí čistá voda, no niekedy budete musieť siahnuť aj po univerzálnom čističi v spreji, či po tekutom piesku.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: Plnielanu.sk, Bhg.com
Odporúčame