Zvieratá pod kapotou áut môžu spôsobiť nepríjemné prekvapenie: Vieme, ako tomuto problému predísť

Auto

Zver sa môže najmä v zime ukrývať pod kapotou vášho auta (Zdroj: Freepik/standret)

Chladnejšie počasie si vyžaduje aj vyššiu mieru starostlivosti o vaše vozidlo. Okrem bežnej generálky je potrebné dať si pozor aj na jednu špecifickú vec, ktorou sú zvieratá pod kapotou vozidla. Teplo v motorovom priestore láka nielen malé hlodavce, ale aj mačky či lasicovité šelmy. Tieto zvieratá sa veľmi radi sa „pohrajú“ s elektrickými káblami, hadicami či inými komponentmi. Pre viacerých vlastníkov áut sú takéto škody často veľkým a nepríjemným prekvapením, o to viac, keď ich nepokrýva poistka.

Nemusí to byť len zvyčajná porucha auta

Ak by ste mali pod kapotou náhodou schované nejaké zviera a naštartujete, s vysokou pravdepodobnosťou sa dostane do rozvodových častí motora, kde zahynie. Autu to však spôsobí nemalú škodu. Takáto udalosť nebýva pokrytá havarijnou poistkou, avšak môže byť posúdená aj individuálne.

Na takýto problém však existuje jednoduchá prevencia, ktorú je potrebné si osvojiť najmä s príchodom studenších mesiacov. Ešte pred naštartovaním auta párkrát silno pobúchajte po kapote, prípadne ju aj otvorte a skontrolujte, či sa tam nevítaný návštevník nenachádza. Zviera by malo z motorového priestoru vybehnúť následkom toho, že sa zľakne.

Pozor aj na úlovky zaseknuté v priestore motora

Škody, ktoré po sebe zvieratá dokážu zanechať, môžu auto znefunkčniť na veľmi dlhú dobu a navyše vás aj pripraviť o množstvo peňazí – najmä v dnešnej dobe, keď vozidlá obsahujú čoraz viac elektronických systémov. Okrem iného je potrebné dávať pozor na úlovky a časti tiel týchto malých šeliem, ktoré si ich v priestore motoru radi schovávajú. Môže ísť o vtáky či rôzne iné mŕtve hlodavce.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame