Nestrihajte s tupými nožnicami! Poradíme vám ako si ich naostriť vecami, ktoré máte určite doma!

Čepeľ nožníc bude opäť ako nová (Zdroj: Freepik/freepik)

Poznáte ten pocit, keď idete niečo odstrihnúť, a vaše nožnice materiál iba „žujú“? To dokáže nahnevať, najmä v prípade že sa príliš ponáhľate. Alebo situácia, ktorá je známa každej gazdinke – idete pripravovať obed alebo večeru a celý proces vám znepríjemnia tupé nože. Inšpirujte sa našimi tipmi na to, ako si v takýchto situáciách poradiť aj v prípade, že nemáte po ruke žiadne špeciálne nástroje, ktorými by ste mohli dané veci poriadne naostriť. Postačia vám úplne bežné veci, ktoré máte zaiste doma aj vy!

Nepotrebujete luxusnú výbavu

Ak zrovna nemáte doma špeciálnu elektrickú brúsku či kameň, o ktorý by ste tupému predmetu mohli prinavrátiť jeho ostrosť, môžu vás zachrániť aj bežné veci z domácnosti. Napadlo vám siahnuť napríklad po alobale, drôtenke či obyčajnej ihle na šitie? Práve tieto (a mnohé iné predmety) vás dokážu v kritickej situácii zachrániť! Len to skúste, nožnice budú strihať ako nové!

Čaro alobalu

Kto by nemal doma alobal? Všestranný pomocník, do ktorého môžete zabaliť desiatu, či použiť ho miesto pokrievky pri zapekaní. Vedeli ste aj to, že ho môžete použiť aj úplne inak, než ste bežne zvyknutí?

Ak už vaše nožnice neslúžia tak ako by mali, je priam žiaduce im prinavrátiť ich ostrosť. Vezmite si pás alobalu, niekoľkokrát ho preložte. Potom už stačí, ak ho zopár razy prestriháte cez všetky vrstvy. Čepeľ nožníc bude opäť ako nová.

Drôtenka nie je len na drhnutie hrncov

Drôtenky majú tiež aj iné využitie, než len to, na ktoré sú primárne určené. Vezmite jednu drôtenku (Počítajte však s tým, že ju nenávratne zničíte, ale budete mať ostré nožnice!) a úplne postačí, ak drôtenku celú rozstriháte. Jediné, na čo si dajte pozor, je to, aby ste strihali pozdĺž celej čepele nožníc.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Vyrobte si domáci bylinkový olej: Využijete ho v teplej aj studenej príprave jedla a ešte aj ušetríte!

Poznáte trik so sklenenou fľašou?

Leží vám v komore fľaša od kompótu? Môže vám poslúžiť ako super brúska na nože a nožnice. V tomto prípade využijete jej hrdlo. Stačí, ak hrdlo fľaše obopnete nožničkami ako by ste ho chceli prestrihnúť. Pár razy nimi zastrihnite, a sklo ich dokonale obrúsi. Takýto istý trik bude fungovať aj na nože, ak nimi prejdete po hrdle fľaše – ako keby ste ju chceli v tom mieste prerezať.

Ihlou nemusíte iba šiť!

Obyčajná vec akou je ihla vám tiež skvelo poslúži pri nabrúsení nožníc. Vložte ju medzi čepele a po celej dĺžke strihajte tak, aby sa vám podarilo nožnice zatvoriť. Po pár zopakovaniach sa môžete tešiť z ostrejších nožníc!

Sledujte náš Facebook

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame