Keď vlasy nie sú tak úplne… korunou krásy. Čo robiť s riedkymi vlasmi a ako podporiť ich rast

(Zdroj: PR článok)

Všetci poznáme príslovie, že Vlasy sú korunou krásy. Každý z nás by sa rád pýšil hustou zdravou a lesklou hrivou, no žiaľ, príroda nie je rovnako štedrá ku všetkým a občas nás dokáže riadne potrápiť.

Zatiaľ čo niekto nemusí takpovediac ani pohnúť prstom a napriek tomu má nádherné vlasy, väčšina z nás skúša i nemožné a je vďačná za každú dobrú osvedčenú radu, ako si pomôcť vylepšiť frizúru.

Medzi najčastejší a veľmi výrazný problém mnohých ľudí, a to mužov i žien bez rozdielu, sú riedke a jemné vlasy, z ktorých je náročné vykúzliť dokonalý účes. Nech s nimi robíme čokoľvek, nikdy to nie je celkom ono, a to nás dokáže nesmierne trápiť.

Vyživujme vlasy zvnútra i zvonku

Musíme si uvedomiť, že vlas je neživé tkanivo, ktoré má skrátka rôznu kvalitu. My ho nemôžeme zmeniť, môžeme ho však správne ošetrovať a zvonku „obaľovať“. Zároveň vieme ovplyvňovať budúcnosť našich vlasov, čo nám dáva veľkú nádej na zmenu.

Najdôležitejšie je to, aby boli naše vlasy zdravé a vyživené, čo si bude vyžadovať konzumáciu veľkého množstva ovocia a zeleniny, ako aj strukovín či orechov. Vlasom ubližujú aj diéty a stres, naopak pomáha im pitný režim – ideálne sú bylinkové čaje na podporu rastu vlasov. V lekárni nájdeme aj rozmanité vlasové aktivátory, ktoré sa vmasírujú do vlasovej pokožky a intenzívne tam pôsobia.

Základom je správna starostlivosť

O jemné a riedke vlasy je potrebné špeciálne sa starať. Narábať s nimi musíme oveľa opatrnejšie ako s bežnými vlasmi, aby sme im zbytočne ešte viac neubližovali. Prílišné farbenie, melírovanie či trvalá, ale i žehlenie, kulmovanie a fénovanie, majú negatívne následky. Pri riedkych vlasoch máme často tendenciu výrazne si ich tupírovať, aby nadobudli želaný objem. Myslite však na to, že aj to škodí a mechanicky ničí štruktúru vlasu.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
VIDEOTIP Majiteľky dlhých a polodlhých vlasov zbystrite! Tieto účesy stihnete vykúzliť do dvoch minút!

Dôležité je používať vhodné a kvalitné vlasové prípravky, pretože kozmetická podpora rastu vlasov prináša naozaj výrazné zlepšenie tohto problému. Používate pravidelne šampón na rast vlasov? V tom prípade postupujete správne. Bežným šampónom sa vyhnite oblúkom a zamerajte sa na špeciálne a posilňujúce produkty. Medzi špičku na trhu patrí Alpecin. Odporúčame vám tiež používať hrebeň s riedkymi zubami a tužido, ktoré sa aplikuje na pokožku, aby spevnilo vlas hneď pri korienku.

Prečítajte si tiež: Prečo na jar tak často vypadávajú vlasy

Zdroj: PR článok
Odporúčame