Jeseň je už v plnom prúde: Máme pre vás 6 tipov ako si užiť sychravé počasie

Jeseň

Užite si jeseň aj vy (Zdroj: PR článok)

Jeseň práve začala a mnohí z nás sa už teraz obávajú chladného počasia, čľapkanice a tmy, ktorá nám skracuje dni. Pokiaľ nepatríte k milovníkom zberu gaštanov a turistiky a hnedé listy na stromoch vo Vás vyvolávajú pocit blížiacej sa depky, máme pre Vás zopár tipov, ako si spríjemniť toto sychravé obdobie.

Z jesene majú najväčšiu radosť aktívni ľudia, ktorí sa tešia do hôr, na hríby či športovať. Ale tým, ktorých chladné počasie zaženie do kúta, väčšinou ostanú len obmedzené možnosti, ako sa zabaviť v interiéri. Nezúfajte, aj jeseň môže byť príjemná. Vyskúšajte niektorý z našich tipov a zdvihnite si náladu.

Jesenný redizajn domácnosti

Keďže na jeseň trávime veľa času doma, kde inde začať, ako vylepšením priestoru okolo nás? Nemusíte hneď volať stavebnú firmu. Menšie zmeny zvládnete sami a navyše sa pri nich dobre zabavíte. Kedy naposledy ste maľovali? Nepýta si Vaša obývačka novú tapetu? Aj menšia zmena dokáže zlepšiť náladu, obzvlášť pokiaľ ste do nej vložili vlastné úsilie. Vedeli ste, že tento rok sú in kombinácie vzorov? Môžete skúsiť spojenie vodorovných a zvislých prúžkov na rôznych doplnkoch. Rovnako je v obľube kombinácia žltej a sivej farby.

Pokiaľ sa necítite na tapetovanie, skúste vylepšiť domácnosť novými doplnkami. Dekoračné vankúše Dormeo Whipstitch osviežia každý fádny gauč či posteľ. Kúpte si nové prestieranie na stôl. Aj menší koberček k pohovke s veselým vzorom urobí zmenu. Tento rok je obľúbený vidiecky štýl, takže všetko drevené, kožušinkové, pletené a z neopracovaných materiálov sa hodí.

sedačka
Užite si jeseň aj vy (Zdroj: PR článok)

Bublinkový relax

Ak sa nezvyknete kúpať, uniká Vám jedna z najúžasnejších vecí v živote! A keďže v tomto nevľúdnom počasí naozaj nemáte čo robiť a kam ísť, vyhraďte si nejaký čas na relax vo vani. Napustite si teplú vodu, pridajte voňavú penu do kúpeľa, pustite si hudbu a trošku sa rozmaznávajte.

Domáca pohoda pod dekou

Konečne sa môžete prestať vyhovárať, že nemáte čas prečítať si knihu. Daždivé počasie priam nabáda zabaliť sa do deky, spraviť si čaj, kávu či kakao a na pár hodín sa preniesť do iného sveta. A čo Vaše obľúbené filmy? Urobte si filmový maratón s pukancami. Najlepším spoločníkom do sychravého počasia je už niekoľko rokov hrejivý set Warm Hug od Dormeo. Jemnučký vankúš a deka s kožušinkou sú ako stvorené na jesenné večery a zároveň odzrkadľujú posledné trendy.

pár zabalený v deke
Užite si jeseň aj vy (Zdroj: PR článok)

Zábava s rodinou a priateľmi

Stolové hry rozhodne nie sú určené len pre deti. Je to skvelý spôsob, ako sa zabaviť a zasmiať aj s priateľmi počas daždivého dňa. Ale pozor: je známe, že hranie stolných hier sa často dokáže zmeniť na reálny súboj, preto je lepšie mať poruke nejaké chutné občerstvenie, ktoré všetkých upokojí.

Doplňte si spánkový deficit

Tráviť čas spaním rozhodne nie je nuda! Kvalitný šlofík dokáže zlepšiť náladu a prispieva k regenerácii tela. Upršané dni sú ukážkovou príležitosťou, ako dobehnúť nedostatok spánku, pretože Vaše aktívne životné tempo Vám pravdepodobne nedáva možnosť poriadne si oddýchnuť a uvoľniť telo aj myseľ. Najlepšie sa odpočíva pod kvalitným paplónom, ktorý príjemne hreje, ale neprehrieva sa. Nový paplón Dormeo Polar je ideálny na celý rok. Je ľahučký, ale dáva teplo ako hrubé prikrývky. Nezabúdajte na to, že kvalitné posteľné obliečky z príjemného materiálu takisto dokážu rýchlejšie upokojiť a navyše skrášlia spálňu. Kvetinové motívy obliečok His/Her Vás rozveselia každé ráno.

posteľ
Užite si jeseň aj vy (Zdroj: PR článok)

Nakupovanie + dobré jedlo

Vieme, že nakupujete aj v lete, ale daždivé počasie priam vyzýva k preskúmaniu nových obchodov. Neprídete totiž o nič zaujímavé, čo sa deje vonku, a s ľahkosťou sa postaráte o nákup toho, čo Vám alebo Vašej domácnosti chýba. Urobte si radosť novým kúskom oblečenia, zájdite si na dobré jedlo s kamarátkou a deň Vám ubehne ako nič.

Naplňte sa pozitívnou energiou a pokiaľ využijete aspoň niektorý z týchto tipov a venujete si trochu času, túto jeseň určite zvládnete v pohode.

Spríjemnite si jeseň množstvom skvelých produktov s výhodnými zľavami

oblečenie a dekorácie
Užite si jeseň aj vy (Zdroj: PR článok)
Zdroj: PR článok
Odporúčame