Ako docieliť, aby kĺby fungovali spoľahlivo? Vyskúšajte morský kolagén

Výberom správneho kolagénu predídete bolestiam kĺbov

Výberom správneho kolagénu predídete bolestiam kĺbov (Zdroj: Freepik/grustock)

Všetci by sme chceli byť čo najdlhšie zdraví, pohybliví a bez bolestí. V určitom veku sa častejšie môžu objavovať bolesti pohybovej sústavy, za ktorými stojí aj úbytok kolagénu. Trpieť však nemusíte, pretože so zdravým životným štýlom a pri pravidelnom užívaní kvalitných výživových doplnkov je možné, že vaše kĺby budú bežať ako hodinky.

Pre telo je nevyhnutný

Kolagén tvorí podstatnú časť chrupavky a celej pohybovej sústavy. Kosti, kĺby, šľachy, tkanivá v orgánoch a koža – všetky tieto časti sú od kolagénu závislé. Z vývojového hľadiska stavovcov má teda kolagén obrovský význam. Niet sa čomu čudovať, pretože ak vo vyššom veku jeho prirodzená produkcia v tele poklesne, prejavuje sa to postupne aj v podobe bolestí kĺbov.

Doplniť si kolagén môžeme pomocou kolagénových hydrolyzátov, ktoré vznikajú extrahovaním kolagénu z vedľajších produktov dobytka alebo rýb. Hydrolyzátmi sa nazývajú preto, lebo takýto živočíšny kolagén je nutné najprv štiepiť. Spôsob štiepenia pritom rozhoduje o tom, aké budú výsledné fragmenty a či budú správne účinkovať v ľudskom tele. Cieľom je získať fragmenty, ktoré majú špecifickú štruktúru, a tak sú bioaktívne. Takýto výživový doplnok potom pri pravidelnom užívaní môže telo využiť na tvorbu nového kolagénu a tak ho doplniť aj kĺbom.

Ide to aj bez bolesti

Overená česká značka Inca Collagen štiepi kolagén morských rýb pomocou enzymatickej hydrolýzy, ktorá je šetrná a zachováva potrebnú štruktúru fragmentov. Navyše je to 100% čistý kolagénový hydrolyzát bez aróm a príchutí.

Tento kolagén je vhodný nielen pre športovcov, ale aj pre všetkých, ktorí sa aktívne hýbu, nechcú trpieť zbytočnými bolesťami, majú ťažkú manuálnu prácu, prípadne sa chcú len chrániť pred úbytkom kolagénu. Taktiež aj mamičky oceňujú kolagén pri dojčení. Pomáha im okrem iného s regeneráciou po pôrode, posilňuje pleť, vlasy a tkanivá v celom tele. Kolagén skrátka potrebujeme všetci, a tak je vhodný prakticky pre každého z nás.

Inca Collagen je ideálny pre všetkých

„Asi po mesačnom každodennom užívaní mi prestali začínajúce bolesti v kĺboch, kolenách a ramenách. Pohyblivosť tela sa zlepšila a po trojmesačnom užívaní kolagénu som zistil, že ani po dlhšej namáhavej práci necítim bolesti tak vo všetkých kĺboch tak, ako predtým. Telo sa mi stalo pohyblivejším a pružnejším,“ hodnotil užívanie Inca Collagenu zákazník Pavol Žák.

Aj naši domáci maznáčikovia potrebujú kolagén, pretože bývajú náchylní práve na pohybovú sústavu. Psi napríklad rýchlo rastú a starnú ešte rýchlejšie, než ľudia. K hydrolyzátu Inca Collagen pre ľudí, ktorý si za 6 rokov na českom a slovenskom trhu získal viac než 200 tisíc spokojných zákazníkov, pribudol druhý produkt – Incapet Collagen pre psov, kone a mačky. Výhodnú akciu na oba tieto kolagény teraz nájdete na stránkach výrobcu, tak využite šancu zásobiť kolagénom seba aj rodinu.

VYSKÚŠAJTE INCA COLLAGEN

kolagén
S českým Inca Collagenom sa bolesti kĺbov nemusíte báť. (Zdroj: PR článok)
Zdroj: PR článok
Odporúčame