Ako si vybrať dokonalé plavky pre každý typ postavy? Dajte na naše rady a budú vám lichotiť!

Ako si vybrať plavky

Pri kúpe plaviek sa riaďte tipom svojej postavy (Zdroj: GettyImages)

Chystáte sa tráviť leto pri vode? Možno prišiel čas vymeniť staré plavky za nové. Kúpa plaviek zvyčajne nepatrí k najobľúbenejším činnostiam, najmä pre ženy, ktoré svoju postavu považujú za nedokonalú. A priznajme si, takých nás je väčšina. V skutočnosti sa ale nie je čoho báť.

Stačí si len zvoliť strih, ktorý nám pristane, vyzdvihne naše prednosti a ukryje nedostatky. Pri dobre vybranom type plaviek sa každá žena môže cítiť príťažlivo a sebavedomo. A je úplne jedno, aké má telesné proporcie, výšku, či koľko kilogramov práve nosí.

Prvoradá je kvalita

Samozrejme, okrem strihu sú dôležité aj ďalšie veci. Tou hádam najpodstatnejšou je kvalita. Pri nákupe plaviek máme mnohí tendenciu šetriť , veď ide len o kúsok látky a za ten predsa nebudeme platiť nekresťanské peniaze. Nikto ale nechce, aby sa mu plavky po pár opraniach vyťahali, vybledli, či doslova sa rozpadli. Ak sa nám postava nemení často, plavky sú investíciou na niekoľko rokov, a vyplatí sa teda siahnuť po vysokokvalitných elastických materiáloch a osvedčených značkách.

Okrem kvality by sme mali dbať aj na komfort. V plavkách by sme sa mali cítiť pohodlne: nikde by nás nemali tlačiť, nemali by sa zarezávať, a mali by odhaľovať len toľko, koľko nám je príjemné. V opačnom prípade sa budeme neustále kontrolovať, plavky si upravovať a pokúšať sa zakryť partie, ktoré nie sme zvyknuté ukazovať.


Mohlo by vás zaujať: Keď plavky nevydržia dlhšie ako jednu sezónu: Zistite, v čom môže byť problém


Jablko, hruška, či presýpacie hodiny?

Kým nájdeme pre seba tie pravé plavky, pripravme sa na to, že si ich pár vyskúšame. A možno aj viac ako pár. Vyhraďme si na to dostatok času, nič totiž nie je horšie, ako sa pri kúpe plaviek ponáhľať. No a kým sa definitívne vyberieme do obchodu, ujasnime si, aký typ postavy máme, čo nám bude lichotiť a čomu by sme sa, naopak, mali vyhnúť.

Postava v tvare hrušky

Ženy s touto postavou majú užšie ramená a prsia a širšie boky a zadok. Opticky vyvážiť takúto postavu možno tým, že zvolíme výraznejší vrch plaviek, ktorý odpúta pozornosť od bočných a zadných partií tela. Nebojte sa siahnuť po zaujímavých a výrazných detailoch na vrchnom diely, napríklad volánoch, vzoroch či výraznejšej farebnosti. Vhodný je aj väčší výstrih.

Naopak, spodný diel voľte tmavší, bez vzorov, jednoduchého strihu a bez akýchkoľvek ozdôb. Vyhnite sa šortkám, ktoré skracujú nohy. Dobrú službu vám urobia tankini aj sukňa, ktorá bude zľahka prekrývať problémové partie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Baby Doll (@miss_babydollkc)

Postava v tvare jablka

Tento typ ženskej postavy charakterizuje oblejšie bruško. Ideálne preň sú nohavičky s vysokým pásom, ktoré vytvoria užší driek a tankini, ktoré bruško rafinovane zakryjú. Krivky dokáže zjemniť riasenie v oblasti pása a upútanie pozornosti na zaujímavý detail v oblasti dekoltu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Black Swan Boutique (@shopblackswanboutique)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pink Cove | Bags + More (@_pinkcove_)


Postava v tvare presýpacích hodín

Takúto postavu si želá mať veľa žien, pretože je veľmi ženská a sexy. Označovaná býva aj ako „krv a mlieko“, pričom typické sú pre ňu plnšie prsia a širšie boky, ktoré vyvažuje úzky pás. Ak máte práve tento typ postavy, pri výbere plaviek sa nemusíte obmedzovať prakticky ničím. Pokojne siahnite po asymetrických strihoch s väčšou podprsenkou a nohavičkami, zvoliť však môžete aj jednodielne plavky s farebne či strihovo zvýrazneným pásom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Suadela.cz (@suadela.cz)

Postava v tvare obráteného trojuholníka

Širšia vrchná časť tela, predovšetkým v ramenách, a úzke boky, zadok a stehná, to je takzvaný obrátený trojuholník. Ženy s týmto typom postavy sa môžu odviazať pri výbere spodného dielu – netreba sa báť volánikov, viazania na bokoch ani pestrých farieb a vzorov. Vrchný diel by mal byť menej výrazný.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa sunflower (@thesunflower.lb)

Postava „chlapčenského typu“

Štíhla, športová postava potrebuje zvýrazniť ženské krivky. A na to sú ideálne dvojdielne plavky so zaujímavou farebnosťou či vzormi a volánmi vo vrchnej časti. Vhodné sú aj jednodielne plavky s výstrihom či zaujímavým riadením v dekolte.

Ako si poradiť s…

Obdareným hrudníkom: ak máte objemnejší dekolt, vyhnite sa push-up podprsenkám a voľte pevný vrchný diel s kosticami a širšími ramienkami. Keďže pozornosť bude pútať už vaše ženské poprsie, volániky a ozdoby na vrchnom diele plaviek sú zbytočné.

Malým poprsím: aj ženy, ktoré sú v hornej časti tela obdarené menej, môžu vyzerať zvodne. Skvelou voľbou je trojuholníkový strih podprsenky a push-up, ktorá poprsie rafinovane zdvihne a vyčarí tak krásny dekolt. Nebojte sa popustiť uzdu fantázii a experimentovať s tvarmi, strihmi, farbami, vzormi a zaujímavými detailmi na podprsenke.

Širokými bokmi a väčším zadkom: vyhnite sa „string“ bikinám, teda plavkám s tenkou šnúrkou na spôsob tanga nohavičiek. Vyberte si, naopak, väčší spodný diel z pevného materiálu a jednoduchý strih. Pozornosť upriamte na vrchný diel plaviek.

Plochým zadkom: svoje pozadie opticky zväčšíte pomocou aplikácií a riasenia. Spodný diel by mal byť v jasných a svetlých farbách.

Krátkymi nohami: nohy opticky predĺžite, ak siahnete po viac vykrojených plavkách, môžu byť jednodielne aj dvojdielne.

Väčším bruškom: vyberte si spodný diel s vysokým pásom, ktorý rafinovane zakryje problémové partie a opticky predĺži nohy.Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame