Vyberáte novú farbu do spálne? Inšpirujte sa týmito úžasnými kombináciami

Pár počas prestávky pri maľovaní bytu

Hoci sa do spálne odporúčajú najmä upokojujúce farby, vkus každého z nás je jedinečný (Zdroj: GettyImages)

Hoci sa do spálne odporúčajú najmä upokojujúce farby, vkus každého z nás je jedinečný. Kým niekto uprednostňuje prirodzené jemné odtiene, ďalší sa najlepšie cíti obklopený intenzívnymi tmavšími farbami.

Ako vybrať farbu do spálne? Chcete vytvoriť miestnosť, ktorá upokojí vašu myseľ alebo navodí príjemnú atmosféru pre partnerské spolužitie? Riaďte sa pocitovo a inšpirujte sa napríklad aj zaujímavými fotkami z Instagramu, kde to hýri farbami bez obmedzení. Navyše s výsledkom, ktorý poteší aj náročných!

V bielej je istota

Vyhráva praktické hľadisko – izbu ľahko vymaľujete, je dostatočne svetlá a biele steny jednoducho skombinujete s nábytkom. Považuje sa za farbu čistoty a navodzuje pocit bezpečnosti. Ak chcete spálňu, ktorá nebude rušiť tok vašich myšlienok, stačí sa vyhrať s detailmi a malý zázrak je na svete. Pozrite!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Uniqwa Collections ®️ (@uniqwacollections),


Tyrkysová pre pohodu

Odtiene tyrkysovej prinášajú do spálne nevídanú sviežosť aj pokoj. Pripomínajú more a majú silu navodiť atmosféru pokoja a pohody. Ak sa s ňou bojíte experimentovať vo veľkom, vyskúšajte si ju najskôr na doplnkoch v neutrálnom interiéri.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Noble House Design Aust (@noblehousedesignaust),


Vychutnajte si najlepšie ľudové hity v podaní Kandráčovcov, už 19. júla: Lístky na koncert kúpite na Predpredaj.sk


Keď zelená lieči

Zelená je farbou prírody aj uzdravovania. Dokáže upokojiť našu myseľ, pomáha regenerovať telo a spomedzi farieb je najmocnejším bojovníkom proti migréne a vyčerpanosti. Navyše, pozitívne vplýva na vzťahy. Ak sa zelenou obklopíte v spálni, stane sa vaším najobľúbenejším miestom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Artisalos Europe (@artisalos.eu),


Tmavá šedá pre nebojácnych

Prenikla do našich interiérov a statočne sa rozmáha aj na obklady a steny. Ak siahnete po tmavej šedej až antracitovej farbe, môžete vo svojej spálni vytvoriť neopozeranú kompozíciu. Základom je však dostatok denného svetla a vhodne umiestnené zrkadlo, s pomocou ktorého izbu presvetlíte.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vicky @ House On The Crescent (@house_on_the_crescent),


Univerzálna sivá

Z extrému k jemnej sivej farbe, ktorá osloví svojou univerzálnosťou. Už na prvý pohľad jej nemožno nič vytknúť. Zafunguje s chladnými aj teplými tónmi nábytku a výborne sa kombinuje s pestrofarebnými doplnkami. Ak vás láka sivá farba na stene, smelo do toho. Pôsobí upokojujúco a je obľúbená u ľudí, ktorí prahnú po vedomostiach.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Interior inspo by Carin 🇸🇪 (@your_interior_inspiration),


Mohlo by vás zaujať: Farba spálne všeličo napovie: Čo o vás prezrádza odtieň tej vašej?


Mystická fialová

Fialová sa považuje za farbu duchovna, mágie a originality. V obľube ju majú najmä kreatívni introverti, ktorí v nej nachádzajú veľkú dávku inšpirácie, ale aj zdroj harmónie. Jedno jej treba priznať – v spálni sa s ňou dá skutočne čarovať. Stačí jedna stena zaujímavého fialového odtieňu, alebo pútavé obrazy či vankúše a výsledok bude stáť za to.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bedroom Goals! 🙌🏼 (@mybedroomgoals),


Ako na chate

Tak trochu retro, tak trochu boho štýl, alebo možno ako chata, kam sa každý rok radi vraciate načerpať energiu… Aj vaša spálňa sa môže premeniť na rýdzo prírodné útočisko v hnedých odtieňoch. Hnedá evokuje zem, drevo, naše korene a domov. Prinavracia nám vyrovnanosť, istotu a dôveru, že sa rozhodujeme správne. Najlepšie jej to ladí v kombinácii s pleteninou smotanovej farby. Možno aj pod vaším kobercom sa ukrýva drevená podlaha, ktorá môže po renovácii zažiariť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa BOHEMIAN DECORS (@bohemiandecors),


Aké farby v spálni uprednostňujete vy? Napíšte ostatným čitateľom tipy v diskusii pod článkom.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame