Pociťujete v poslednom čase stres alebo úzkosť? Odborníčka radí – dajte si na chvíľu od všetkého oddych

Staršia pani v strese

Pokiaľ cítite stres alebo úzkosť, dajte si na chvíľu oddych (Zdroj: Freepik/karlyukav)

Súčasná situácia môže byť pre mnohých ľudí skľučujúca. Objaviť sa tak môže stres a často aj úzkosť. Pamätajte, nie ste v tejto situácii sami. Nepodľahnite negatívnym vplyvom, ktoré na vás pôsobia a skúste niektorí z našich (na prvý pohľad) jednoduchých, ale účinných tipov. Naučte sa ako zvládať stres a úzkosť s úsmevom na perách.

Vypíšte si svoje myšlienky

Mnohým ľuďom pomáha pretaviť svoje emócie na papier. Či už radi maľujete, kreslíte alebo píšete, skúste dať zo seba negativitu fyzicky von. Pokiaľ neinklinujete k umeniu, pomôcť môže aj obyčajný denník. Bude to vlastne súkromný rozhovor medzi vami a vašim vnútrom.

Spojte sa s vašimi blízkymi

Aj keď sa momentálne nemôžete vidieť fyzicky, telefonát poteší určite ako vašu rodinu, tak aj priateľov. Porozprávajte sa s nimi o svojich záľubách, pocitoch aj myšlienkach. Jeden takýto rozhovor vedie k okamžitému zmierneniu vnútorného napätia a pomôže vám znovu nájsť stratenú rovnováhu.

Vyskúšajte pohybové cvičenia

Joga v kombinácii s meditáciou môže byť to pravé aj pre vás. Dychové cvičenia spojené s pohybom upokoja vašu myseľ a zároveň zrelaxujú telo. Pri jóge vôbec nemusí ísť o náročné pózy. Na internete nájdete množstvo inštruktážnych videí, s ktorými to zvládnu aj začiatočníci.

Dajte si prestávku od správ

Certifikovaná gerontologička Carol Maraková tvrdí, že t televíznych novín sa na vás môžu valiť rôzne negatívne správy, ktoré vášmu psychickému stavu nepomôžu. Doprajte si chvíľku oddychu od sociálnych sietí aj správ a vyrazte si na prechádzku do prírody. V tomto čase bude les krásne zasnežený a studený vzduch vám zaručene prečistí hlavu.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.sk, seniornews.com
Odporúčame