Zvládnite prvý let lietadlom: Na palubu si zoberte sveter, toto radšej nejedzte!

Let lietadlom

Cestovanie lietadom môže u niekoho vyvolávať obavy (Zdroj: GettyImages)

Lietadlová doprava sa považuje za tú najbezpečnejšiu. Aj napriek tomu majú mnohí z takéhoto cestovania obavy. Verte však, že ani nebudete vedieť ako a zrazu za pár hodín budete tisícky kilometrov ďaleko. Vďaka našim radám môžete zvládnuť let o čosi príjemnejšie.

Potraviny, ktorým si pred letom radšej vyhnite

Nuž áno, existujú niektoré potraviny, ktoré je lepšie pred letom nekonzumovať. Patria sem napríklad mliečne výrobky, bublinky alebo kapusta a fazuľa. Všetky tieto produkty vo vás vyvolajú nadúvanie, prípadne vám nemusia „zapasovať“ a vy let presedíte na toalete, čo nie je práve najpríjemnejšia spomienka. Rovnako nevhodná je aj káva, ktorá dehydratuje organizmus. O alkohole snáď ani nemusí byť reč.

Zvoľte správne oblečenie

Či už budete cestovať nízko nákladovou leteckou spoločnosťou alebo pôjde o zarezervované lietadlo danej cestovnej kancelárie, jedno je isté, zabudnite na parádenie sa. Do lietadla sa priam žiada pohodlné a ležérne oblečenie. Pribaľte si pre istotu aj tenký svetrík, niekedy vie byť v lietadle poriadne chladno. Naopak, v kufri alebo doma nechajte opätky, do lietadla sú priam nevhodné. Namiesto nich si pribaľte malý nafukovací vankúšik, ktorý vám spríjemní cestu.

Niečo na rozptýlenie pozornosti

Vyššie sme vám napísali, že nie je vhodné konzumovať kávu, pretože dehydratuje organizmus. Má to ale aj praktický dôvod. Vďaka tomu je vyššia šanca, že zaspíte a nebudete zbytočne v strese. Veľmi vhodným pomocníkom však bude aj niečo na odreagovanie sa. Môže to byť kniha, do ktorej sa začítate, slúchadlá s obľúbenou hudbou či podcastom alebo tablet, aby ste si pozreli obľúbený film. Nezabudnite si ešte doma do zariadenia stiahnuť daný film, seriál alebo hudobný album.

Vyberte si správne miesto

Samozrejme, rozlišujeme, či letíte približne tri hodiny alebo vás čaká let medzi kontinentmi dlhý aj 10 hodín. V prípade kratšieho letu odporúčame vybrať si miesto pri okne. Bude to pre vás neopakovateľný zážitok a navyše, rozhodne vás bude baviť pozorovať svet z výšky. Ak vás, naopak, čaká dlhý let, zvoľte si skôr miesto pri uličke. Vďaka tomu sa budete môcť prejsť, vystrieť si nohy a aj odbiehanie na toaletu bude pre vás príjemnejšie, ako keby ste mali ísť cez spolusediacich.Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame