Pozor na boľavý chrbát! Môže to byť aj ochorenie

RTG snímka chrbtice

V Klinike impedančnej terapie sa špecializujeme na liečbu poškodených platničiek

S bolesťou chrbta sa počas života stretne takmer každý. Obmedzuje pohyb, narúša spánok alebo limituje každodenné aktivity. Preto je dôležité odhaliť príčinu ťažkostí. Väčšinou za ne môže poškodená medzistavcová platnička. Impedančná terapia ju bezbolestne zregeneruje a tým eliminuje zdroj bolesti.

Znížená, vyklenutá alebo inak poškodená platnička, charakteristická pre degeneratívne ochorenie chrbtice, vie skomplikovať bežné aktivity. Je to vážna diagnóza, ktorá sa vďaka svojmu charakteru vo väčšine prípadov zhoršuje. Ľudia postupne trpia lokálnou bolesťou krku, chrbta či krížov, ktorá môže vystreľovať aj do jednotlivých končatín. V nich môžu mať pocit mravčenia alebo tŕpnutia. Poškodená platnička totiž dráždi, utláča až poškodzuje priľahlý nerv a zaťažuje organizmus.

Proces degenerácie platničky býva nenápadný, no môže náhle prekvapiť. Príkladom je veľmi intenzívna až paralyzujúca bolesť krížov. Ľudovo „vyskočená“ platnička, čo je však medicínsky nesprávny termín. Pri ignorovaní a zanedbaní varovných príznakov hrozia vážne problémy s pohybom, čo má spolu s bolesťami mimoriadne nepriaznivý vplyv na kvalitu života. Postihnutí napríklad horšie zaspávajú, ich odpočinok nie je dostatočný a vstávajú unavení, obmedzujú obľúbené aktivity a uvedomujú si pohybové limity.

doktor
Poškodená platnička dokáže obmedziť inak bežné aktivity (Zdroj: Klinika impedančnej terapie)

Nenechte situáciu zájsť tak ďaleko!

Doterajšie postupy pomáhajú iba čiastočne, pretože poškodenie platničiek sa s rôznou intenzitou a v rôznom čase zhoršuje. Môžu priniesť chvíľkovú úľavu od bolesti, ale neriešia jej príčinu. Platnička totiž naďalej mení svoj tvar – deformuje sa, stráca elasticitu a prestáva v chrbtici plniť svoju prirodzenú funkciu. Sú preto ľudia, ktorí si napriek maximálnej snahe a zodpovednému prístupu, nevedia pomôcť aj niekoľko rokov.

liečba chrbta a chrbtových platničiek
Zdravá platnička nespôsobuje dráždenie ani útlak nervov, napätie svalov ani bolesti (Zdroj: Klinika impedančnej terapie)

Nový život bez bolesti? Riešením je Impedančná terapia

Klinika impedančnej terapie je zdravotnícke zariadenie, ktoré sa špecializuje na odstránenie ťažkostí spôsobených poškodenými platničkami. Vedecky aj klinicky overená Impedančná terapia ich regeneruje. Vďaka progresívnej metóde sú vyššie, elastickejšie a väčšie. Majú prirodzenejší tvar bez vyklenutia, hernií a perforácií. Bez chirurgického, miniinvazívneho alebo endoskopického zákroku, hospitalizácie, škodlivého žiarenia, nežiaducich vplyvov či nadmernej medikácie. Dôkazom sú porovnávacie vyšetrenia platničky podrobnou magnetickou rezonanciou pred terapiou a po absolvovaní individuálneho rehabilitačného plánu, ktoré preukážu ich pozitívnu kvalitatívnu a kvantitatívnu zmenu. Tiež zlepšenie šľachovo-okosticových reflexov, objektívne neurologické a fyzioterapeutické vyšetrenia. A samozrejme spokojní pacienti. Zdravá platnička im už nespôsobuje dráždenie alebo útlak nervov, napätie svalov a preto ani akútne alebo chronické bolesti. Viac nájdete na liečbaplatničiek.sk.

Úvodná konzultácia zdarma

Privítame Vás v zdravotníckom zariadení s technologicky najmodernejším vybavením. Každý je pre nás jedinečný a preto je liečba maximálne parametrizovaná. Individuálny prístup profesionálneho tímu pocítite od prvého kontaktu počas bezplatnej úvodnej konzultácie. Spoznáte nový štandard zdravotníckej starostlivosti. Pri termínoch bez čakania sa prispôsobíme vášmu zdravotnému stavu a času. V Klinike impedančnej terapie vás vysoko odborným a osobným prístupom na vlastnej chrbtici presvedčíme, že môžete žiť bez bolesti a limitov!

Našou najväčšou odmenou je vyliečený pacient bez bolestí. Vieme však už teraz, že zdravá chrbtica znamená aj pokojný spánok, vitalitu a elán plnohodnotne prežiť každý deň s úsmevom. A to stojí za to!

Zdroj: PR článok
Odporúčame