Ale, ale, pani Plukovníková: Príďte sa zabaviť na čiernej komédii – Božidara Turzonovová v nej exceluje!

scéna divadelnej komédie Ale, ale, pani Plukovníková

Na čiernej komédii o starostlivo utajených plánoch sa skvele zabavíte! (Zdroj: Desana Dudášová)

V komédii o manželstve, vzťahu rodičov a dospelých detí, urne s popolom, domácej pálenke a starostlivo utajených plánoch, ktoré nakoniec aj tak vyjdú najavo, exceluje v hlavnej úlohe Božidara Turzonovová. Komédiu Ale, ale, pani Plukovníková alebo Popol a pálenka pravidelne uvádzajú na domovskej scéne v bratislavskom Štúdiu L+S a na zájazdoch po slovenských mestách. Najbližšie si predstavenie Ale, ale pani Plukovníková pozriete v Štúdiu L+S už 31. augusta. Koncom septembra si budete môcť užiť predstavenie aj v Trnave.

Vstupenky na predstavenia kúpite na Predpredaj.sk.

Úsmevný príbeh tak trochu pomätenej rodiny

Hra z pera súčasného fínskeho autora sa odohráva v jednej trochu pomätenej rodine. Svojrázna pani plukovníková sa rozhodne, že si urnu svojho práve zosnulého manžela odnesie z cintorína domov, čo vnukne jej potomkom nápad, ako sa zmocniť dedičstva po svojom otcovi. Pretože im k utajenej realizácii plánu chýba dôvtip, skončí všetko krachom a celá hra nečakaným happy-endom.

Karol Čálik v divadelnom predstavení Ale, ale, pani Plukovníková
(Zdroj: Desana Dudášová)

Komédia Ale, ale, pani Plukovníková bola preložená do mnohých jazykov

Producenti z umeleckej agentúry LECA production, Andrej Antonio Leca a Roberto Leca sú presvedčení, že práve v dnešných neľahkých časoch diváci potrebujú kvalitnú divadelnú komédiu. Preto siahli po čiernohumornom titule od Ahlforsa, jedného z najúspešnejších škandinávskych dramatikov. V bláznivej komédii, ktorá bola preložená do mnohých jazykov a uvedená v desiatkach štátov sveta, nechýba životný optimizmus a láska, ktorá kvitne v každom veku.

Božidara Turzonovová a Oľga Belešová
(Zdroj: Desana Dudášová)

„Je to vynikajúca komédia, akých je veľmi málo v súčasnej dobe, to samo o sebe bol dôvod, že som ju veľmi rád a s chuťou inscenoval. Kládol som dôraz na grotesku a na text. Sám o sebe je tak bohatý, tak divadelný, že je ho radosť robiť. Má neobyčajné premeny, neobyčajné obrazy,“ povedal po premiére režisér Vladimír Strnisko.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Najlepšie vodné parky na Slovensku: Tobogany, wellness aj luxusné ubytovanie – kam sa vyberiete?
Oľga Belešová a Karol Čálik v divadelnej komédii
(Zdroj: Desana Dudášová)

Popri hereckej legende Božidare Turzonovovej divákov iste potešia ďalšie herecké osobnosti ako Zuzana Kocúriková v alternácii s Katarínou Mrázovou v úlohe naivnej pomocníčky v domácnosti, ktorá ale vie oveľa viac, než by ste vôbec čakali, Karol Čálik v úlohe „pána z minulosti“, Zuzana Frenglová v alternácii s Oľgou Belešovou ako dcéra pani plukovníkovej, bigotná veriaca a napriek tomu niekoľkokrát rozvedená s mnohými deťmi, Peter Trník a Tomáš Vravník ako syn pani plukovníkovej, Lucia Vráblicová v alternácii s Juditou Hansman ako mnohokrát rozvedená „dáma“ a Michal Jánoš v alternácii s Přemkom Boublíkom v úlohe psychiatra.

Aktuálne termíny predstavení:

Sledujte náš Facebook

Zdroj: Tlačová správa/Predpredaj.sk
Odporúčame