Muži majú jasno: Toto sa nám na ženách nepáči!

Hádajúci sa pár

Medzi mužmi a ženami to neraz zaiskrí (Foto: GettyImages)

Aj keď na nás zbožňujú veľa vecí, nájde sa zopár takých, ktoré im prekážajú a boli by najradšej, keby neexistovali. Tie sa menia aj s vekom. Môže ísť o maličkosti, ktoré sa týkajú vzhľadu, ale aj o vážnejšie zmeny v povahe, pre ktoré to posledné obdobie medzi vami škrípe. Čo sa mužom na ich partnerkách po štyridsiatke nepáči?

Čoraz kratšie vlasy

Pri pohľade na ženy v zrelom veku môžeme usúdiť, že postupné uberanie z dĺžky vlasov je módou, ktorú sa nám snažia nahovoriť kaderníci. Popri rôznych hormonálnych zmenách, ktorými telo ženy prechádza je prirodzené, že sa mení kvalita aj hustota vlasov. Možno aj preto je v kaderníctvach často počuť vetičku „Ten účes odľahčíme, vlasy skrátime a ozdravíme“. Muži však na ženách zbožňujú dlhé vlasy, preto ak je vaša koruna krásy pri sile, netreba ísť do radikálneho zostrihu.

Extravagantný účes

Experimentovanie s vlasmi necharakterizuje iba ženy v mladšom veku. S pribúdajúcimi šedinami sa dáme nahovoriť aj na menej tradičné odtiene vo vlasoch, avšak pozor. Ak sa v priebehu pár hodín zmeníte na ženu, ktorú bude pútať pozornosť, váš partner nemusí mať pochopenie. Navyše, ak samotný styling účesu vyžaduje veľa tužidla, laku a času stráveného v kúpeľni, môže sa stať, že na nákup odíde aj bez vás.


Mohlo by vás zaujať: Muži verzus ženy: Z dnešných trefných vtipov prasknete od smiechu!


Výrazný mejkap

Hoci sa o mužoch hovorí, že sa obzerajú za upravenými ženami s komplet výrazným mejkapom, doma uprednostňujú na žene prirodzenú krásu. Pri používaní líčidiel vyzdvihnite na sebe to pekné, mierne zamaskujte nedostatky. Nemeňte sa na chodiacu paletu žiarivých farbičiek. Veľkým prešľapom sú zlepené mihalnice s rozdrobenou zaschnutou riasenkou všade okolo očí. Rovnako tak aj rozliata kontúrka, ktorá mení váš úsmev na klauna.

Nízke opätky a nohavice

Niektoré ženy priznávajú, že práve v období, kedy sa blíži obdobie prechodu, sa prestávajú cítiť žensky. Nechcú na seba zbytočne pútať pozornosť šatami a topánkami na opätkoch. Mužov pohľad na pekné nohy v elegantných lodičkách vždy fascinoval. Určite z času na čas nezaškodí nahodiť sa ako dáma a vybrať sa na romantickú večeru pekne na opätkoch v sprievode galantného partnera.

Ďalšie kilá navyše

Mužov aj ženy v zrelom veku trápi jeden spoločný problém – postupný úbytok svalovej hmoty a zároveň prírastok tuku. K vyššej hmotnosti môže prispievať aj životný štýl a zaneprázdnenosť. Práve v tomto období musí totiž väčšina z nás riešiť pracovné vyťaženie, školopovinné dospievajúce deti. Čas, ktorý môžeme venovať výhradne sami sebe, mizne do stratena. Skôr, ako bude neskoro, nájdite si v dennom harmonograme priestor iba pre seba, pohyb a zdravú stravu. Výrazné zmeny na postave a hmotnosti vás potom neprekvapia.


Mohlo by vás zaujať: Ideálny nie je nikto: Tieto veci prekážajú mužom na ženách najčastejšie


Večné sťažovanie

Je fajn, ak sa z partnera stane naša bútľavá vŕba a opora! Pozor však na to, aby sme si z neho neurobili smetisko na sťažnosti, hundranie a hnev. V dlhodobom partnerskom vzťahu je otvorenosť na mieste. No muži nemajú radi, ak počúvajú iba ženské sťažnosti na prácu, kolegov, šéfa, cestu do práce či susedov. Spomeňte si na obľúbené spoločné témy, humor a vneste do komunikácie aj dávku ľahkosti a pekných pocitov. Nielen problémov.

Žiadne spoločné aktivity

Stáva sa, že zo vzťahu po rokoch vyprchá vášeň aj rovnaké smerovanie. O to viac, ak ste posledné roky rozvíjali svoje záľuby osobitne a vytvorili si okolo seba okruh kamarátov, ktorí vás nepoznajú ako pár. Vyčíta vám partner, že sa mu nevenujete a trávite čas iba s kamarátkami? Ak sa takto priamo dožaduje pozornosti, neprehliadajte ho. Vyberte sa na cyklo výlet, objavte zaujímavé turistické miesta a neodmietajte ho v posteli. Aj uspokojivý milostný život patrí k spoločným aktivitám, z ktorých môžete mať radosť obaja.


Čo sa na ženách často nepáči vám? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame