Cvičenie z domu alebo radšej osobný tréner? Poradíme vám, ako si správne vybrať!

cvičenie z domu

Poradíme vám, či je lepšie cvičiť z domu alebo s osobným trénerom! (Zdroj: Freepik/DCStudio)

Dôsledkom pandémie je aj to, že veľa z nás začalo cvičiť doma. Pokiaľ ste momentálne aj vy milovníci aktívneho životného štýlu, určite ste momentálne pred podobnou dilemou. Je lepšie cvičiť z domu, alebo si radšej zabezpečiť osobného trénera? Pripravili sme si pre vás stručný prehľad výhod aj nevýhod oboch alternatív. Budete sa tak vedieť sami najlepšie rozhodnúť, čo vám vyhovuje viac.

Online cvičenie je lacnejšie

Cvičenie v pohodlí domova podľa inštruktážnych videí má jednu dominantnú výhodu – je o poznanie lacnejšie. Video si na internete nájdete zdarma, inšpirovať sa môžete napríklad videotipmi, ktoré nájdete na našom webe. Nemusíte nikde cestovať, takže vám ušetrí peniaze aj za cestu. No a koniec koncov, nemusíte nikomu platiť.

Cvičenie pod dozorom je bezpečnejšie

Obrovskou výhodou cvičenia s osobným trénerom, je práve odborná inštruktáž. Profesionálny tréner vám presne ukáže ako cviky robiť, aby ste zapájali tie svalové partie, ktoré potrebujete. Pri videách z internetu sa totiž často môže stať, že ste pod zlým uhlom alebo robíte niečo úplne iné, pretože sa nevidíte. Pri cvičení sa vám ľahko môže stať aj úraz. Vždy je preto lepšie, ak je niekto pri vás a môže čo najskôr zasiahnuť a pomôcť vám.

V spoločnosti sa viac socializujete

Aj keď sme si počas pandémie zvykli byť väčšinu času doma, socializácia je pre zdravú psychiku nesmierne dôležitá. Pokiaľ zoberiete so sebou na cvičenie kamaráta alebo člena rodiny, užijete si spoločne strávený čas. Posilníte tak nielen svoje fyzické, ale aj psychické zdravie. Navyše budete utužovať vzťahy, čo je taktiež nesmierne dôležité.

Cvičenie doma ponúka viac možností

Cvičenie doma má ešte jednu neporovnateľnú výhodu. Môžete si vybrať taký druh cvičenia, aký vám v tej chvíli vyhovuje. Pokiaľ by ste mali osobne chodiť na jógu, aerobik, zumbu, kondičné cvičenia, dychové cvičenia a podobne, zabralo by vám to pravdepodobne celý týždeň. Takto si doprajete presne to, na čo máte chuť.

Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek variantu, dôležité je, že zostávate v pohybe. Ten je totiž pre všetky aspekty nášho zdravia kľúčový. Pamätajte, že v tomto prípade nie je správna a nesprávna voľba. Iba taká, ktorá viac vyhovuje vám a spĺňa všetky vaše očakávania.Zdroj: plnielanu.sk, cnn.com
Odporúčame