Dámsky šatník po 50-ke: Máte v ňom všetky najdôležitejšie kúsky?

Čo by vo vašom šatníku rozhodne nemalo chýbať? (Zdroj: Gettyimages)

Žena môže byť krásna v každom veku. Znie to ako klišé, ale je to jednoducho fakt. Niekedy stačí doplniť maličkosti a vyhnúť sa módnym prehreškom, ktorých sa dámy v zrelom veku dopúšťajú.

Žena môže byť krásna v každom veku. Znie to ako klišé, ale je to jednoducho fakt. Niekedy stačí doplniť maličkosti a vyhnúť sa módnym prehreškom, ktorých sa dámy v zrelom veku dopúšťajú.

Aké chyby robia ženy najčastejšie?

Päťdesiatka nie je dôvod na to, aby ste prestali o seba dbať. Práve naopak. Veď vyzerať a cítiť sa výborne je možné v každom veku. Naozaj platí, že vek je iba číslo. Neraz sa však stáva, že s pribúdajúcimi rokmi ženy venujú výberu oblečenia čoraz menej pozornosti a často aj finančných prostriedkov. A pritom všetko nie je len o peniazoch. Trendové a aj kvalitné kúsky odevu sa dnes pri troche šikovnosti dajú zohnať pomerne lacno. Najdôležitejšia nie je cena či značka, ale váš štýl a vkus. Akých ďalších chýb sa pri starostlivosti o svoj šatník dámy dopúšťajú najčastejšie?

  • Neuvedomujú si, že starnú. Obliekajú sa, poprípade nosia účes a mejkap, ktoré boli moderné pred mnohými rokmi. Alebo naopak, snažia sa za každú cenu vyzerať mlado a trendovo, pričom niektoré kusy oblečenia sú vhodné naozaj iba pre tínedžerky (príliš krátke sukne a tielka, bláznivé nápisy, neónové farby).
  • Nosia veľké a neforemné kusy oblečenia, ktoré majú „zakryť nedostatky“. Lenže v konečnom dôsledku robia presný opak. Žena vyzerá ako vo vreci, pridávajúcom kilogramy i roky.
  • Nevhodné oblečenie sa snažia ozvláštniť nevkusnými doplnkami (obrovské nemoderné náhrdelníky, zlaté prstene, výrazné náušnice), ktoré celkový vzhľad ešte zhoršia. V tomto prípade je lepšie riadiť sa overeným „menej je viac“.
  • Pod šatami skrývajú nevhodnú podprsenku – tu však nejde len o vek, až sedemdesiat percent všetkých žien totiž údajne nosí veľkosť či tvar, ktorý im dobre nesedí. Správne zvolená podprsenka je pritom nevyhnutnosťou nielen zo zdravotného hľadiska, ale ovplyvňuje aj tvar postavy, ostatné oblečenie a, samozrejme, sebavedomie.
  • Podceňujú kabelky. Koľko ich máte doma vy? Nosíte iba jednu bez ohľadu na zvolené oblečenie? Potom patríte medzi dámy, ktoré by mali prehodnotiť aj túto oblasť.

Mohlo by vás zaujať: Omladnite vďaka správnemu oblečeniu: Kreácie, ktoré vám uberú celé roky


Odev, ktorý v šatníku oceníte

Ak si neviete s výberom oblečenia poradiť samy, požiadajte o radu niekoho, kto má pre módu cit. Nemusí to byť hneď módny stylista – poradiť vám môže aj priateľka, kolegyňa či sestra alebo sesternica, ktorej štýl sa vám páči. Pri výbere by ste nemali zabudnúť na niekoľko univerzálnych kúskov oblečenia, ktoré vám padnú vhod pri rozličných príležitostiach.

Džínsy, ktoré sadnú a sú pohodlné

Vo svojom šatníku rozhodne oceníte džínsy typu boot cut. Sú vhodné pre všetky typy postavy. Navyše predĺžia nohy a celkovo formujú postavu. Okrem tohto typu džínsov pokojne siahnite aj po rovnom strihu. Nielenže je stále moderný, ale spoľahlivo ukryje aj nedokonalosti postavy a čo je dôležité, je maximálne pohodlný. Ak si zvolíte čierne a nie modré, využijete ich naozaj pri mnohých príležitostiach.

Čierna puzdrová sukňa

Ďalším skvelým kúskom oblečenia je puzdrová sukňa v dĺžke, ktorú si zvolíte. Je univerzálna a lichotí všetkým typom postavy. Vďaka nej budete vyzerať štíhlejšie a zároveň zdôrazní ženské krivky.

Kardigán

Pletené svetre bez zapínania alebo s minimálnym počtom gombíkov oceníte počas celého roka. Dostupné sú v rozličných farbách, vzoroch a strihoch. Ide o odev, ktorý sa hodí naozaj pre všetky dámy. Dokáže skvelo zamaskovať napríklad ramená a obliecť si ho môžete k nohaviciam, džínsom, sukniam alebo legínam.

Tielka v čiernej, bielej a krémovej

Tielka môžete nosiť pod blúzky, svetre či saká. Pri ich výbere dbajte na kvalitu materiálu a dĺžku, aby ste ich pohodlne zapravili do nohavíc či sukne. V šatníku nemusíte mať rozličné farby, postačia vám tielka v čiernej, bielej a krémovej.

Kožená bunda alebo sako vo vhodnom strihu

Kožená bunda či sako je jednoducho nadčasová a z módy nevyjde snáď nikdy. V každom prípade dajte prednosť jednoduchosti a zvoľte vhodnú dĺžku a strih. Tiež pozor na rôzne vybíjané ozdoby či priveľa zipsov. Vyberajte skôr elegantnú variáciu.

Legíny

Legíny sú stále veľmi populárne u všetkých vekových skupín. Ženy po päťdesiatke nevynímajúc. Pri ich nosení sa treba držať zásadného pravidla: horný diel oblečenia by mal byť jednoznačne v dĺžke pod zadok (alebo ešte nižšie) a pokojne môže byť v ležérnom strihu.


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mirka
Odporúčame