Krásne nohy bez chĺpkov sú snom každej ženy: Ako sa ich zbaviť čo najjednoduchšie?

Zdroj: Notino

Hladká a jemná pokožka bez chĺpkov by potešila nejednu ženu. Ako sa ich zbaviť čo najjednoduchšie? Depilácia, epilácia alebo IPL epilácia sa  od seba dosť líši – poznáte, aký je medzi nimi rozdiel?

Bezbolestná depilácia a žiletka

Depilácia patrí k najčastejším spôsobom odstraňovania chĺpkov ako u mužov, tak aj u žien. Potrebujete k nej len žiletku a penu alebo gél na holenie, ktoré chĺpok zmäkčia a pokožku hydratujú. Pri tomto spôsobe sa chĺpok odstraňuje tesne nad pokožkou a nebolí to. Depilácia je pomerne rýchla a lacná, ale prináša aj nevýhody. Pokožka vydrží hladká jeden – dva dni, potom ju treba zopakovať. So žiletkou sa môžete porezať v prípade, že je nová i otupená. Problémom sa môže stať aj podráždená pokožka alebo zarastajúce chĺpky.

Depilácia depilačným krémom

Depilácia nie je spojená len so žiletkou, vyskúšať môžete aj depilačný krém. Postup je veľmi jednoduchý, pretože krém jednoducho nanesiete na pokožku, necháte pôsobiť a pomocou škrabky alebo hubky sa zotrie. Pokožku ešte treba opláchnuť a depilovanie je hotové. Výhodou je nepochybne jednoduchosť tejto metódy, menšie riziko poranenia, dlhšie hladká pokožka a jemnejšie chĺpky. Tento spôsob však nie je vhodný pre ľudí s citlivejšou pokožkou, pretože depilačný krém obsahuje chemické zložky, ktoré ju môžu podráždiť. Spomenúť treba aj to, že nie vždy sa podarí odstrániť všetky chĺpky a potom ich treba odstrániť žiletkou alebo vytrhnúť pinzetou.

Epilácia môže trochu bolieť

Ak sa rozhodnete pre epiláciu, skúsiť môžete epilačný strojček alebo cukrovú depilačnú pastu či vosk. Strojček je investícia na pár rokov, dnes je v ponuke veľké množstvo modelov v rôznych cenových hladinách. Prechádzate ním po pokožke a rotujúce pinzety vytrhávajú chĺpky aj s korienkom. Môže to byť bolestivé, preto je rozumné hľadať epilátor, ktorý aj chladí a upokojuje tak pokožku. Hladkú pokožku si môžete vychutnávať niekoľko týždňov, pričom chĺpky sú čoraz jemnejšie a ľahšie sa odstraňujú. Bolesť a začervenanie pokožky zmizne do pár hodín.

Zdroj: Notino

Cukrová depilačná pasta alebo vosk?

Zaujímavou alternatívou je cukrová depilačná pasta. Zahrieva sa vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnnej rúre, aby mala teplotu tela a nepálila. Jej konzistencia potom pripomína žuvačku, ktorú rozotriete v malom množstve proti smeru rastu chĺpkov a po chvíli strhnete. K pokožke je šetrnejšia, nemala by ju podráždiť a použiť ju môžete aj na podpazušie alebo slabiny. Treba sa s ňou naučiť robiť a odmenou bude hladká pokožka na pár týždňov. Podobne sa používa aj vosk, ktorý sa musí roztopiť a špachtličkou naniesť na pokožku. Prikladajú sa naň pásiky, ktoré sa potom strhnú. Depilácia voskom je efektívna metóda, pri ktorej odstránite chĺpky aj s korienkami  hladká pokožka tak vydrží niekoľko týždňov. Ženy od nej odrádza bolesť a časová náročnosť.

Revolúcia v odstraňovaní chĺpkov

Azda každá žena, ktorá už skúsila depiláciu alebo epiláciu, hľadá spôsob, ako mať hladkú pokožku bez chĺpkov čo najdlhšie. Riešením môže byť fotoepilácia, ktorú možno poznáte pod skratkou IPL epilácia. Táto bezbolestná epilácia narúša štruktúru chĺpkov za pomoci pulzného svetla. Na odstránenie nežiadúcich chĺpkov sa používajú použité svetelné impulzy. Funguje to tak, že chĺpky sa  zahrejú ku korienkom a tie sa dostávajú do pokojovej fázy. Chĺpok jednoducho vypadne a už nemôže vyrásť. Chĺpky obsahujú farbivo melanín, ktoré absorbuje svetelné teplo rozpúšťajúce štruktúru chĺpkov. 

Hladká pokožka bez chĺpkov už nebude len snom

Pokožka môže vďaka IPL epilácii ostať hladká takmer pol roka. Vďaka nej si môžete urobiť salón krásy vo svojej izbe alebo obývačke a IPL epilátory si môžete objednať ľahko z pohodlia domova. Napríklad  prístroj Philips Lumea Prestige si vás získa svojimi jedinečne tvarovanými nástavcami, ktoré možno použiť na celé telo. Oblasť bikín, podpazušie, oblasť nad hornou perou i nohy budú bez jediného chĺpka a výnimočné na tom je, že to vôbec nebolí. Investícii je to vyššia, ale takáto technológia vydrží roky.

Ako zvyknete nechcené chĺpky odstraňovať vy? Máte svoj overený spôsob?  

Zdroj: PR článok
Odporúčame