10 zaujímavostí o supermodelke Kate Moss: O panenstvo prišla v 14-ich a hneď aj zapózovala nahá – na titulke!

Supermodelka Kate Moss

Supermodelka Kate Moss patrí k rebelkám na móle aj v súkromí (Zdroj: Instagram/katemossagency)

Svojrázna britská modelka Kate Moss sa narodila 16. januára 1974. Počas doterajšieho života sa jej podarilo urobiť závratnú kariéru, ale aj zaplniť plátky bulvárnych médií svojimi škandálmi. Aké zaujímavosti sa s ňou spájajú?

1. Náhoda, ktorá ju vystrelila

Náhoda alebo šťastie? Zdá sa, že tak trochu oboje. Kate mala iba 14 rokov, keď ju na newyorskom letisku objavila riaditeľka modelingovej agentúry Storm. Cesta k úspechu následne u Kate nabrala doslova raketovú rýchlosť.

2. Na prvom fotení išla donaha

Kate Moss svoje prvé fotenie absolvovala pre časopis The Face. Nešlo však o módnu kolekciu pre tínedžerky, ako by sa vzhľadom k jej nízkemu veku dalo predpokladať. Začínajúca modelka sa na obálke časopisu totiž objavila nahá. Pripomíname, že v tom čase mala len 14 rokov.

3. Tvár anjela, život čertice

Niektorí by sa možno nad tým pohoršili, ale pravda je taká, že od anjelika mala Moss na míle ďaleko. Sama priznala, že panenstvo stratila iba deň predtým, ako ju na letisku oslovila Sarah Doukasová. Nie je známe, kto bol v tejto intímnej záležitosti jej vyvoleným. Isté však je, že na newyorskom letisku bola preto, že sa spolu s rodinou vracala z dovolenky na Bahamách.

4. Inakosť sa jej vyplatila

Modelky v období rozbehu kariéry Kate Moss boli vysoké, štíhle a nádherné. O kráse Kate Moss nemusíme polemizovať. Vo všeobecnosti sa však dá povedať, že bola jednoducho  iná. Práve ona totiž spustila revolúciu v modelingu a nastalo obdobie zvané ako „waif look“. V preklade išlo o nedbalý vzhľad.

5. Nemala dokonalé miery

Nielen nedbalo upravený vzhľad, ale aj nezvyčajná výška – to všetko Kate sprevádzalo na castingoch. Na modelku bola skrátka v tom čase nízka. Má iba rovných 170 centimetrov, čo sa považuje za akúsi pomyselnú hranicu pre kariéru modelky.

6. Imidž rebelky nestratila

S Kate Moss sa spájajú mnohé škandály, ktoré ju pasovali do role rebelky. A z tej sa nevymanila ani po rokoch. Napríklad v roku 2011 predvádzala pre značku Louis Vuitton. Bol práve Medzinárodný deň bez fajčenia, avšak Moss si „na drzovku“ na móle zapálila cigaretu.

7. Prominentní milenci

Preslávila sa najmä vďaka búrlivému vzťahu s Johnnym Deppom alebo so spevákom Petom Dohertym. Má však za sebou aj manželstvo s hudobníkom Jamiem Hinceom či románik s hercom Danielom Craigom. Ten je v kuloároch známy svojou kultovou postavou Jamesa Bonda. Z radu modelkiných obdivovateľov však bol práve Depp tým „ikonickým milencom“.

8. Prečo sa vydala? To vás naozaj prekvapí!

Keď mala Kate 37 rokov, povedala svoje „áno“ Jamiemu Hinceovi. Neskôr priznala, že ju k svadbe inšpirovala relácia s názvom Moja veľká tučná cigánska svadba. Medzi družičkami nechýbala ani jej dcéra Lila.

9. Nemá rada sociálne siete

Kate Moss neholduje sociálnym sieťam. Z toho, že by si mala robiť vlastné fotografie typu „selfie“, má vraj hrôzu. Paradoxne, považuje sa skôr za vidiecke dievča. Rada totiž pestuje ovocie a vyrába z neho džem.

10. Symbol s miliónovými zárobkami

Napriek rozruchu a všetkým pozitívnym aj negatívnym veciam, ktoré sa okolo Kate Moss za tie roky mihli, ostáva faktom jediné. Stala sa jednou z najžiadanejších a najlepšie zarábajúcich modeliek všetkých čas. Pre mnohých je dokonca ikonou a symbolom modelingu. Objavila sa v kampaniach a na mólach tých najluxusnejších módnych značiek po celom svete, vrátane Dior, Burberry, Chanel, Versace či Dolce and Gabbana.

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame