Farba roka 2022 je fialová! Ako ju použiť v interiéri či na oživenie šatníka?

Pantone farba roka

Farbou roka 2022 je fialový odtieň s názvom Very Peri (Zdroj: GettyImages)

Potrpíte si na trendoch v interiérovom dizajne? Potom by vašej pozornosti nemala uniknúť farba roka. Vyhlasuje ju každoročne spoločnosť Pantone. Čo všetko o tohtoročnom odtieni vieme a ako ho zaradiť do svojho života?

Nanovo namiešaný odtieň fialovej

Pre tento rok ide o odtieň PANTONE 17-3938, ktorý dostal veľmi vznešený názov Very Peri. Od neho sa budú odvíjať všetky trendy v oblasti módy, bývania aj doplnkov. Nejde však o obyčajnú fialovú. Spája v sebe odtiene červenej a modrej, pričom si z nich zobrala to najlepšie.

Vzbudiť v nás má prirodzenú zvedavosť a záujem. Je moderná, výrazná, temperamentná, inovatívna a popritom všetkom si stále zachováva punc elegancie a tajomna. Pantone Color Insitute ju tentoraz namiešal nanovo bez toho, aby siahol do svojho archívu hotových farieb. Jej názov Peri je odvodený z anglického Periwinkle (zimozeleň menšia)

Very Peri v interiéri

Very Peri by nemala chýbať ani vo vašom interiéri. Zakomponovať sa dá od malých detailov až po výrazné prvky. Nemusíte  hneď premaľovať stenu nafialovo. Staviť môžete na obraz, ktorému bude dominovať farba roka 2022. Bez problémov vám ho namaľuje množstvo šikovných slovenských umelcov a vy tak budete navyše vlastniť jedinečný kúsok.

Inou možnosťou je použiť v interiéri textílie v danom odtieni. Či už pôjde o dekoračné vankúšiky, posteľnú bielizeň alebo len uteráky do kúpeľne, krok vedľa tým rozhodne neurobíte. Tým odvážnejším odporúčame napríklad tapetu či televíznu skrinku v tomto odtieni, ktorá sa stane dominantným prvkom celej miestnosti.

Nebojte sa fialovej v šatníku

Povedzme si na rovinu, ženy túto farbu do svojho šatníka zakomponujú o niečo jednoduchšie. Môže ísť o celé kúsky ako napríklad šaty alebo kabát, či iba doplnky, ako sú tenisky, klobúk alebo šiltovka či kabelka. Objaviť sa môže aj pri make-upe. Skúste pri líčení urobiť malú zmenu a v prípade očných tieňov siahnite po odtieni Very Peri.

Báť sa jej však nemusia ani muži. Ide o naozaj elegantnú farbu, ktorú nikto len tak neprehliadne. Svadobný oblek, kravata alebo dokonca trendové ponožky v tomto odtieni z vás urobia štýlového gentlemana.

Doplnky pre každodenný život

Ak vás nezaujali naše tipy, nelámte si s tým hlavu. Farbu roka 2022 stále viete nenásilne zakomponovať do svojho života. Skúsiť môžete napríklad poznámkový blok, fialovú šálku alebo kryt na telefón v tomto nezvyčajnom odtieni.Zdroj: plnielanu.sk, pantone.com
Odporúčame