Farba vášho auta neklame: Čo všetko o človeku prezrádza?

auto

freedigitalphotos.net

Možno ste sa už aj vy stretli s tvrdením, že v červených autách sa vozia ženy a sebavedomí piráti ciest, zatiaľ čo menej výrazné farby ako čierna alebo sivá sú skôr pre usadnuté typy. Auto si málokto kupuje každý rok, takže si na jeho výbere dáva záležať. Úlohu zohráva značka, veľkosť, typ – ale aj farba. Čo prezrádzajú tie najpredávanejšie odtiene áut o ich vodičovi?

Čierne auto

Ľudia, ktorí šoférujú čierne auto často bývajú vo vodcovskej pozícií a nenechajú sa ľahko zmanipulovať. V čiernych autách sa vyvážajú tak mafiáni, ako aj politici či šéfovia podnikov. Milujú eleganciu a nechýba im zmysel pre klasiku. Čiernu farbu majú radi ľudia, ktorí sú vystavení stresu a chcú pokoj. Naopak, takýto štvorkolesový tátoš nie je nič pre originálnych a extrovertných ľudí, tí by si ho zrejme nekúpili.

Strieborné auto

Ľudia, ktorí jazdia v striebornom aute majú tiež radi eleganciu, ale sú akčnejší ako napríklad vodiči čiernych áut a majú záujem o technické novinky. Zaujímavé výsledky vyšli v prieskume agentúry CNW Marketing Research v USA na vzorke 1900 Američanov, ktorý hľadal súvislosť medzi sebavedomím človeka a farbou auta. Podľa neho sú šoféri strieborných áut nadpriemerne sebavedomí a sú tiež stabilní vo svojich náladách na ceste. Podľa viacerých prieskumov však strieborná aj napriek tomu patrí medzi najnehodovejšie farby áut, čo môže byť zapríčinené ich vysokým výskytom, ale aj ich menšou výraznosťou na ceste.


Mohlo by vás zaujať: Tajomstvo farieb odhalené: Čo o vás prezrádza oblečenie či interiér bytu?


Červené auto

O vodičoch červených áut sa hovorí, že sú rýchli, dynamickí, impulzívni a majú radi zmeny. Údajne im tiež nechýba sexappeal a záleží im na vlastnom imidži v očiach iných. Podľa CNW však neraz týmto postojom skrývajú nedôveru v seba samého – umiestnili sa totiž vyše 8 percent pod priemerom. Nenahráva im ani stabilita pri šoférovaní – patria údajne medzi náladových vodičov, takže neraz neviete, čo od nich čakať. Červené autá sú tiež pomerne často účastníkmi dopravných nehôd.

Biele auto

Keďže biele auto je náročné na údržbu, neraz si ho kupujú pedanti, ktorí sú ochotní viesť neustály súboj s blatom, prachom či vtáčími výkalmi. Biela je farba čistoty a priamočiarosti, a kto ju má rád zväčša nemá čo skrývať. Patrí k najpredávanejším a jej vodiči sú priemerne sebavedomí. Na ceste síce občas podliehajú náladám, ale nie priveľmi často. Zaujímavé je, že napriek tomu, koľko ich jazdí po cestách, nebývajú až tak často účastníkmi nehody.


Všetko o autách si prečítajte na www.podkapotou.sk


Modré auto

Vodiči modrých áut sú skôr introverti, neraz toho veľa nenahovoria a možno im dôverovať. Zaujímavé je, že čím je modrá farba auta tmavšia, tým je vodič sebavedomejší a pokojnejší za volantom. Naopak, svetlé odtiene poukázali na podpriemerné sebavedomie a častejšie striedanie nálad. Na rozdiel od skôr narodených, tmavomodrá farba s čiernou podľa zistení Mazdy pre mladých do 35 rokov symbolizuje ideálnu farbu športového auta.


Aké postrehy ste vzhľadom na farbu auta získali na cestách vy? Vodiči ktorých farieb sú najlepší či najhorší? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, Maroš
Odporúčame