Hľadáte vianočný darček, ktorý poteší celú rodinu? Máme skvelý tip pre všetky generácie!

Nová hra je skvelým darčekom pre celú rodinu (Zdroj: GettyImages)

Aj vám sa už stalo, že rozhovory s vašimi blízkymi sa často točia okolo tej istej témy? Aj napriek tomu im však vždy zavoláte a navštívite ich, lebo viete, že im to spestrí deň a urobí radosť. Robíte to pre ich dobrý pocit, ktorý na konci dňa spôsobí, že aj vy sami sa cítite lepšie a máte pokoj na duši.

Presne tento pocit sa rozhodli sprostredkovať do rodín autori konverzačnej hry Hlbina, ktorí predstavili v týchto dňoch edíciu hry venovanú starým rodičom. Skvelá hra vám pomôže rozvinúť konverzáciu, či už ide o rozhovor s vnúčencami alebo medzi partnermi vo vyššom veku.

Hlbina do každého domova sociálnych služieb

Hlbina starých rodičov obsahuje otázky, ktoré sú šité na mieru generácii, ktorá prišla pred nami. Táto generácia má svoje príbehy, zážitky, múdrosti a recepty. Autori Žaneta Morovská a Andrej Petrus predstavili svoju hru v kampani na DONIO.SK/hlbina, kde zbierajú financie na jej vydanie a následné distribuovanie do čo najviac domovov seniorov na Slovensku. Podporiť ich môžete aj vy.

„Pri tvorbe tejto Hlbiny sme mysleli zvlášť na ľudí v domove dôchodcov. Veríme, že práve tam našu konverzačnú hru veľmi ocenia. Naším cieľom je s podporou verejnosti darovať Hlbinu do každého domovu seniorov na Slovensku,“ objasňuje Andrej Petrus

Prežite spomienky vašich blízkych

Prostredníctvom tejto hry sa dostanete k otázkam a odpovediam, ku ktorým by ste sa pri obyčajnom Ako sa dnes máš, babi? nedostali. Hlbina starých rodičov obsahuje otázky, ktoré sú šité na mieru generácii, ktorá prišla pred nami. Táto generácia má svoje príbehy, zážitky, múdrosti a recepty.

V hre ide o najmä o vytvorenie silného puta a autentických zážitkov. Dáva vám príležitosť zažiť príbehy svojich starých rodičov spolu s nimi, ukázať im, že sú pre nás dôležití, že majú čo odovzdať. Pri hraní Hlbiny sa vynoria staré spomienky, dlhoročné múdra, slzy šťastia, možno aj smútku – odhalí sa človek vo svojej plnosti.

Ponorte sa do seba

Každý človek chce zažiť pocit, že niekam patrí a ostatní oňho prejavujú záujem. Práve v tomto smere je Hlbina tou správnou voľbou. Hlboké múdrosti a skúsenosti našich starých rodičov predstavujú podľa autorov hry v dnešnej dobe ZDROJ, z ktorého môže mladá generácia veľmi veľa čerpať, učiť sa a inšpirovať.

Cieľom tejto Hlbiny je nielen vzájomne sa zblížiť, ale sa aj veľa naučiť, obohatiť, rozšíriť si obzor a praktizovať umenie načúvania. Dá to veľmi veľa vám – poslucháčovi, rovnako ako rozprávačovi. Príbehy, ktoré vám vyrozprávajú si možno nezapamätáte, možno nebudú zakaždým zaujímavé, ale ten pocit, ktorý v nich vyvoláte, tým, že prejavíte záujem, bude stáť za všetko. K tomuto pocitu sa budete môcť vždy vrátiť, tento pocit tu zostane navždy. Aj vo vás, aj v nich.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame