Únik zo zimy do tepla: Stavte na históriou opradený Egypt – poradíme, čo sa oplatí vidieť

Egypt

Egypt je ideálnou destináciou na jesennú dovolenku (Zdroj: GettyImages)

Dovolenka pri mori počas leta? Pre mnohých je to povinná jazda. Ale nájdu sa aj takí, ktorí radšej využijú voľno počas oveľa chladnejších jesenných dní a vyberú sa za teplom. Ak nad tým uvažujete a hľadáte tú správnu destináciu, stavte na legendami a históriou opradený Egypt. Povieme vám, prečo bude táto dovolenka pre vás tou pravou a nezabudnuteľnou.

Skvelá dostupnosť

Egypt bol pred niekoľkými rokmi pre Slovákov priam exotickou destináciou. Neskôr ju z tohto pomyselného prvenstva blízkej exotiky vytlačilo Turecko alebo čoraz viac obľúbené Spojené arabské emiráty. Aj napriek tomu by ste Egypt nemali prehliadať. Jeho návšteva určite stojí za to.

Krajinu, nachádzajúcu sa najmä pri Červenom mori, má v ponuke azda každá cestovná kancelária. Vďaka tomu máte zabezpečené letenky, transfer z letiska na hotel a späť, a samozrejme aj ubytovanie so stravou. Let z Bratislavy do Hurghady, ako jednej z najžiadanejších miest v Egypte, trvá približne 4 hodiny.

Podmorský svet, aký sa len tak nevidí

Egypt je pre turistov pomerne bezpečnou krajinou a niet sa čoho obávať. Piesočnaté pláže s čistým a teplým morom sú samozrejmosťou. Pri balení batožiny vám však odporúčame pribaliť si aj potápačské okuliare. Podmorský svet, ktorý ponúka Egypt, patrí k jednému z tých najkrajších na svete.

Delegáti vám vedia sprostredkovať aj výlet loďou na ostrov Utopia alebo Giftun. Cítiť sa budete ako v nebi. Tešiť sa môžete na farebné koraly, pestrofarebné ryby aj väčšie či menšie korytnačky. Romantickú plavbu vám spestria delfíny.

Krása Červeného mora vyráža dych (Zdroj: unsplash.com/Francesco Ungaro)

Fakultatívne výlety v Egypte

Nielen more a perfektné počasie sú to, prečo sa oplatí ísť do Egypta. Ak vás láka história, azda neexistuje lepšia dovolenka pri mori, ako je práve Egypt. Z vlastnej skúsenosti odporúčame návštevu Luxoru. Ide o  jedno z najstarších a najvýznamnejších miest nielen Egypta, ale z historického pohľadu aj celého sveta.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Ako vyčistiť pomník? Žula znesie veľa, opatrne pri mramore!

Nachádza sa asi 700 kilometrov južne od Káhiry. Takýto fakultatívny výlet prebieha tak, že ráno pre vás príde autobus so slovensky alebo česky hovoriacim sprievodcom. Cestou sa zastavíte pozrieť chrám Kráľovnej Hatšepsut, uvidíte veľké sochy Sfingy aj ako sa vyrába papyrus.

Samozrejmosťou je Níl, Údolie kráľov s možnosťou navštíviť miesto, kde bol nájdený Tutanchamón a mnoho ďalšieho. Za zmienku stojí aj možnosť jázd po púšti na štvorkolkách. Ak sa vám pošťastí, môžete na vlastnej koži zažiť fatamorgánu. Netreba zabúdať ani na navštívenie beduínov v púšti a večeru pod holým nebom.

Na záver snáď stačí doplniť, že v Egypte sa nachádza jeden zo siedmich divov sveta, očarujúce pyramídy. Fakultatívne výlety sú zážitkom na celý život a odporúčame vám ich všetkými desiatimi.

Chrám kráľovnej Hatšepsut sa nachádza na západnom brehu Nílu (Zdroj: unsplash.com/Jeremy Bezanger)

Existuje faraónova pomsta?

Ľudia sa pri návšteve Egypta boja takzvanej faraónovej pomsty. Ide o akútne vzniknuté hnačkové ochorenie, ktoré je spôsobené rôznymi baktériami, nachádzajúcimi sa vo vodných zdrojoch. Aby ste sa tomuto vyhli, odporúčame vám jediné, pite dostatok tekutín, avšak vynechajte nápoje s ľadom. Práve v ľade môžu byť tieto baktérie. Ak aj nie, telu rozpálenému od slnka dokáže studená voda zbytočne podráždiť žalúdok. Ak si vyberiete lacnejší hotel s menej hviezdičkami, vynechajte aj čerstvé ovocie a zeleninu, ktoré by mohli byť umyté v nepitnej vode.

Hodnotenie hotelov v tejto krajine je odlišné od toho, čo poznáme v Európe. Vyberajte si výhrade hotely s viac ako 4 hviezdičkami. Nejde pri tom o žiadny luxus, iba skrátka iný kraj, iný mrav. Väčšinou pôjde o veľké hotelové komplexy, v ktorých vám nebude nič chýbať.

Mnohé takéto rezorty majú pre hostí k dispozícii niekoľko reštaurácií, fitness, divadlo, wellness a mnoho ďalšieho. Zaujať by vás mohli napríklad hotel Albatros Citadel Resort – By Pickalbatros, Tropitel Sahl Hasheesh, Rixos Premium Magawish Suites and Villas a mnoho mnoho ďalších.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rixos Premium Magawish (@rixospremiummagawish)


Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame