ROZHOVOR Karin Majtánová prezradila tajomstvo fit postavy: Rifle mi boli na prasknutie, teraz bez opasku padajú!

Karin Majtánová

Karin Majtánová stále vyzerá skvele (Zdroj: Archív Karin Majtánovej)

Mnohí si reláciu Dámsky klub na Jednotke bez jej tváre nevedia predstaviť. Rovnako ako jej sympatické kolegyne i Karin Majtánová je zaručeným magnetom na skvelé témy. Avšak, v poslednom čase sa o tejto členke z televíznej štvorice hovorí najviac. Dôvodom je šťastie, ktoré pred päťdesiatkou zažíva. Konečne našla osudovú lásku, je hrdou mamou dvoch šikovných detí a pri pohľade do zrkadla ju môže tešiť aj nová, lepšia postava. Ako toto všetko naša prvá slovenská Miss z roku 1993 dosiahla, si môžete prečítať v nasledujúcom rozhovore.

Práve prežívate nádherné obdobie. Nedávno ste sa vydali, dcéra dokončila medicínu a vy doslova kvitnete. Je to šťastie, čo práve prežívate?

So slovíčkom šťastie sa musí narábať veľmi, veľmi opatrne, lebo každý, kto ho aspoň raz mal na dosah vie, že je vrtkavé. Ja sa s pokorou a sklonenou hlavou priznám k tomu, že áno, prežívam šťastné obdobie. Človek si ho, myslím, v istej fáze života zaslúži. No nie je to však len moja zásluha.

Je to zásluha okolností. Je to aj drina a úžasná práca, ktorú urobila moja dcéra, keď skončila medicínu. Nikto to za ňu neštudoval. Ona sedela dlhé hodiny, mesiace a roky, ako sa povie „na zadku“, a učila sa. Šťastie bolo aj to, že som bola pred 7 a pol rokmi na správnom mieste v správnom čase a stretla som svoju životnú lásku – Peťa, ktorý je dnes už mojím manželom.

Šťastie si vás nakoniec našlo.

Áno aj. Ale myslím si, že keď bude človek iba sedieť a čakať, že to šťastie príde za ním, určite ho nedosiahne. Musí vykročiť, dať si svoj cieľ, musí neustále na sebe pracovať. Musí tomu šťastiu byť nápomocný a kráčať mu naproti, lebo iba vtedy sa majú šancu stretnúť.

Predčasom ste sa na svojich sociálnych sieťach zdôverili fanúšikom, že chudnete. Prečo ste sa podujali na takúto výzvu?

Poviem to tak, ako to cítim. Mám 47 rokov a vek môjho metabolizmu mi pri vyšetrení vyšiel na 51. Nečakala som to a fakt, že moje telo starne rýchlejšie, ako by malo, ma doslova nahneval. Povedala som si dosť, Karin, takto to ďalej nejde.

A to bol moment, ktorý vás nakopol niečo nekompromisne zmeniť.

Presne tak. Rázne som zmenila výživu svojho tela nielen zvnútra, ale i zvonka. Po tých pár mesiacoch s lepšou stravou mám dnes metabolický vek a spaľovanie na úrovni 41 rokov! Mám pevnejšie zdravie. Rifle, ktoré mi boli na prasknutie, momentálne bez opasku padajú. A to je len jeden z veľmi príjemných benefitov mojej veľkej zmeny.

Vyzeráte naozaj fantasticky. Ale prosím, už nechudnite, takto vyzeráte skvele! 

Od apríla som zhodila dokopy 14 kíl. Dnes mám ideálnu váhu k mojej stavbe tela, takže som v cieli. Stačilo. Ale na veku metabolizmu a spaľovania sa ešte stále dá ďalej pracovať. Poznám muža po 35, ktorý sa správnou výživou svojho tela a nezaťažením svojich metabolických orgánov dostal na vek 18!

Myslíte si, že výživnejšia strava sa môže odzrkadliť napríklad aj na tvári človeka? Verím, že sa neurazíte, ak poviem, že boli časy, keď ste vyzerali akosi unavenejšie a ustarostenejšie.

Dnes už z mnohých vedeckých a lekárskych štúdií vieme, že črevo je náš najväčší imunitný orgán. Ak mu dávame tie správne živiny, dobre stráviteľné a dostatočne vyživujúce, pestujeme si v ňom tie správne priateľské baktérie a mikrobiotické kultúry, potom nemusí toľko „makať“. Ak je v ňom všetko upratané, tak sa to odzrkadlí aj na tom, že nemáme rôzne defekty na tvári, netrápia nás nepekné vyrážky, lámavé nechty či padajúce vlasy. Pleť je pevná, vyživená, má prirodzenú farbu a zmiznú aj toľko nenávidené kruhy pod očami.

Takže, áno, som si istá, že v ľudskom tele všetko so všetkým súvisí. Ale takisto som sa za posledné obdobie naučila, že jedna vec je dotovať telo dobre zvnútra, a potom je tu ešte tá druhá – nezabudnúť ho súbežne zásobiť rovnako kvalitne a výživne aj zvonka.

A to sme už pri ďalšej veľkej zmene. Nedalo sa nevšimnúť si, že ste sa stali tiež horlivou fanúšičkou prírodnej kozmetiky. Myslíte, že to naozaj stačí a funguje?

Ak niečo naozaj funguje, tak jedine príroda. Vždy som inklinovala k prírodnej kozmetike, ale u nás bolo ťažké nájsť 100-percentnú kvalitu. Našla som ju len pred tromi rokmi, a to vďaka práci.

Čiže za všetkým hľadaj Dámsky klub!

V Dámskom klube mám možnosť spoznávať mnoho odborníkov na najrôznejšie témy, dozvedám sa mnoho praktických a zaujímavých informácií z pravej ruky. Lenže našou úlohou nie je len program moderovať, ale byť tiež vnímavými a aktívnymi ženami. Hľadať témy, ktoré trápia a riešia aj samotné diváčky. Nebáť sa za ne opýtať, zistiť dôležité a praktické rady.

Zhruba pred tromi rokmi som do vysielania hľadala kvalitné informácie z oblasti prírodnej certifikovanej kozmetiky. Tak som natrafila na pani Henrietu Martinkovú z Popradu, ktorá zastrešuje špičkovú prírodnú nemeckú kozmetickú značku a je slovenskou spojkou s börlindskými laboratóriami. Už po prvom rozhovore mi bolo jasné, že disponuje mimoriadne cennými informáciami. To neskôr ocenili aj naše diváčky.

Napríklad?

Celkovo téma, že v prírode dostanete recept naozaj takmer na všetko. Ten len čaká na svoje objavenie. Nikdy by som nebola povedala, že kokteil z bielej hľuzovky, sečuánskeho korenia a botanickej kyseliny hyalurónovej bude mať účinok takmer ako botox! Skôr by som čakala tieto ingrediencie na tanieri (smiech). Až kým som to sama nevyskúšala.

Neodsudzujem ani rôzne estetické vylepšenia a zákroky. Keď sa urobí nejaká úprava s citom, človeku to pomôže a zároveň ho to nezmení, je to fajn. Ale kým má človek na výber a je tu účinná sila prírody, prečo ju nepodporiť a nesiahnuť najskôr po nej?

Prebrali sme šťastie rodinného krbu, zdravú stravu aj prírodný doping tela zvonku. Je ešte nejaký trik, ktorý by ste chceli prezradiť a ktorý vás robí takou krásnou a vyrovnanou ženou?

Úsmev. Netreba si odpierať smiech a radosť zo života. Veľa dní v živote je aj zlých, ale netreba zabúdať, že po každej búrke vyjde raz slnko. Nikdy sa nevzdávať, nech je toho akokoľvek veľa a je vám ťažko. S každým novým dňom prichádza šanca na lepší zajtrajšok. Viem to, lebo som to sama veľakrát prežila a snažím sa to naučiť aj svoje deti. 

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame