Zakončenie lyžiarskej sezóny v Čičmanoch: Návštevníci prišli v pestrých kostýmoch

V Čičmanoch ukončili zimnú lyžiarsku sezónu veselo (Zdroj: Freepik/rido81)

V sobotu 19. marca sa konal v lyžiarskom stredisku Javorinka tradičný karneval na lyžiach. Usporiadali ho pri príležitosti rozlúčky so zimnou sezónou. Návštevníci si na kostýmoch dali záležať a na lyže sa postavili čarodejnice, šašovia, „depešáci“ či rôzne filmové postavičky.

„Je to skôr o zábave ako o lyžovačke, slniečko svieti, pre deti sú pripravené animácie aj rôzne tance pri bufete, varíme guláš. Je to akcia pre všetkých tých, ktorí si k nám vždy nájdu cestu,“ povedala pre TASR Dominika Tordová z lyžiarskeho strediska v Čičmanoch. Na karnevale predviedlo nápadité masky viac ako 50 lyžiarov.

Tordová pripomína, že hoci im počasie na začiatku sezóny neprialo, napokon sa im podarilo zasnežiť všetky zjazdovky v stredisku. Podľa jej slov sa snažili prispôsobiť ceny tak, aby vyhovovali najmä rodinám. „Myslím, že sa to odrazilo na návštevnosti, takže sme spokojní,“ zhodnotila.

Jarnú lyžovačku v sobotu usporiadalo okolo 60 zimných areálov. Pre mnohé z nich to bol posledný víkend v tejto sezóne. Okrem Čičmian, sa karnevalovou lyžovačkou lúčili aj v Selciach – Čachove, v Lopušnej doline, v Kokave-línii. V pondelok zatvárajú strediská Vernár-Studničky, Vyšná Boca, Oravská Lesná, Jahodná a ďalšie.

Vďaka nízkym nočným teplotám býva v predpoludňajších hodinách podklad premrznutý a pevný, no cez deň povoľuje. Snehová vrstva dosahuje 20 až 50 centimetrov, vo vyšších polohách aj viac. Na takýchto miestach sa možno bude lyžovať ešte aj počas Veľkej noci.


Ako sa vám páči náš magazín? Podeľte sa s nami o svoj názor


Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame