Kedy je Valentín? Sviatok zamilovaných sa blíži, máme pre vás tipy na darček

Foto: GettyImages

Deň svätého Valentína vníma každý z nás trochu inak. Pre niekoho ide o reklamnú bublinu, pre iného o všedný deň a pre ďalšieho o jeden z najkrajších sviatkov v roku. Tí, čo si lásku 14. februára vyznávajú radi, zvyčajne fantázii medze nekladú a snažia sa užiť si tento deň tak, aby naň spomínali ešte niekoľko najbližších týždňov. Nájdu sa však aj takí, čo si sviatok zaľúbencov pripomínajú len menšou pozornosťou. Ak aj vy v týchto dňoch hľadáte ten správny nápad, ako svojej polovičke dopriať poriadnu dávku romantiky, možno vás inšpirujú nasledovné tipy.

Keď nemôžete uniknúť z mesta

Keďže tento rok Valentín pripadá na utorok, väčšine z nás pracovné povinnosti nedovoľujú uniknúť ruchu mesta. Ocitli ste sa v rovnakej situácii? V tom prípade vyskúšajte niečo nenáročné, ale zároveň také, čo sa vymyká zo stereotypu všedných večerov. Na milovníkov umenia môže príjemne zapôsobiť skoršia večera v obľúbenej reštaurácii a následne kultúrny zážitok v divadle, opere či na koncerte vážnej hudby. O vynikajúcu atmosféru sa však môžete postarať aj priamo v pohodlí vášho domova. Uvarte si obľúbené jedlo, otvorte fľašu dobrého vína, doprajte si vzájomnú masáž a napustite si horúcu vaňu s penou. Kúpeľ vás zrelaxuje, ponúkne priestor na dôverný rozhovor a intímnu blízkosť. Samozrejmosťou by malo byť množstvo čajových sviečok a pomalá hudba.


Mohlo by vás zaujať: Darčeky, ktorými svoju ženu zaručene (ne)potešíte!


Valentín pre náročnejších

Ak vám to časové a finančné možnosti dovoľujú, skúste sa milovanej osobe postarať o závan luxusu. Ideálnym príkladom je jednodňový pobyt v kúpeľoch, kde zregenerujete svoje telo a oprášite tú správnu iskru vo vzťahu. Pre niekoho však môže byť luxusom aj noc strávená v lone prírody v prenajatej chatke s krbom, kde sa budete nerušene venovať jeden druhému. Zaujímavým únikom môže byť aj výlet do malebného mesta (Banská Štiavnica, Bojnice,…), kde budete spolu objavovať zákutia a deň plný zážitkov zavŕšite v dobrom hoteli.

Plánujete niečo veľké?

Deň svätého Valentína sa u mnohých párov spája s niečím nezabudnuteľným a tento sviatok využívajú najmä tí, ktorí sa chystajú svoj vzťah posunúť na vyššiu úroveň. Vaše deti sa možno práve nasledujúcu stredu zasnúbia v nejakej nóbl reštaurácii či v inom výnimočnom prostredí. Ak ste však šťastne ženatý/vydatá, za zmienku stojí romantické obnovenie manželských sľubov, prípadne verejné vyznanie v rádiu. Medzi obľúbené prejavy lásky, ktoré sú zároveň skúškou odvahy, patrí let balónom. Či však tento rok bude tomuto nápadu počasie priaznivo naklonené, je naozaj otázne. Darčekový poukaz s možnosťou odkladu na teplejšie dni však určite nesklame.


Mohlo by vás zaujať: Má váš nový partner deti? Radšej sa pripravte na problémy!


So spodnou bielizňou opatrne

Túžite si valentínsky večer vo dvojici trochu okoreniť? Zvodná súprava bielizne a nežnosti za dverami spálne môžu byť tým správnym vyvrcholením spoločne strávených chvíľ. Páni by sa však mali mať na pozore a do butiku zájsť len v tom prípade, ak sú si stopercentne istí veľkosťou od daného výrobcu. Ak totiž zakúpia bielizeň väčšiu, tak či onak si ju dáma neužije. A ak bude príliš malá, z romantickej nálady môže vzísť katastrofa. „Ja som minulý rok dostala od manžela dostala bielizeň luxusnej značky a veľmi som sa potešila. Keď som si ju však chcela vyskúšať, zistila som, že sa do nej nevojdem. Moja nálada bola okamžite na bode mrazu, pripadala som si neskutočne tučná,“ zdôverila sa so svojou skúsenosťou čitateľka Ivana (41). Zdravým kompromisom tak môže byť darčeková poukážka.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Emma
Odporúčame