Knižný tip: Zdrvujúci príbeh z koncentračného tábora, tieto ženy boli nútené rozdávať rozkoš nacistom!

žena číta knihu

Táto kniha vás určite zaujme (Zdroj: GettyImages)

O hrôzach nacistických koncentračných táborov sa už napísalo veľa. Tento román je však prvou knihou venovanou tematike Komanda Puff, verejného domu pre väzňov, ktorý otvorili na Himmlerov príkaz vo viacerých koncentračných táboroch vrátane Osvienčimu.

Atraktívna mladá Poľka Eliza sa po sérii osudných chýb ocitne v pekle Osvienčimu. Vo vlaku, ktorý vezie väzňov do tábora, spozná Magdalenu, mimoriadne krásnu devätnásťročnú dievčinu. Šokované biedou, hladom a nesmiernym utrpením bojujú v príšerných podmienkach o prežitie. Ich krása však nezostane dlho nepovšimnutá: padnú do oka veliteľovi Komanda Puff Wolfgangovi Steinhoffovi, ktorý im ponúkne prácu.

Za obslúženie desiatich mužov denne získajú poriadne jedlo, šaty a trocha dôstojnosti. A po odslúženom polroku ich vraj prepustia na slobodu! Netušia, že si za svoje telá práve kúpili vstupenku do ďalšieho pekla, z ktorého iba zázrakom vyviazne živá len jedna z nich. Eliza si všetky udalosti zaznamenala do denníka, ktorý sa po vojne dostane do rúk Steinhoffovej matky. Verí, že v ňom nájde dôkaz o synovej nevine. Lenže to, čo sa dozvie, ju oberie o všetku nádej.

Dominik W. Rettinger – Neviestky Osvienčimu
Vydavateľ: Lindeni
Počet strán: 320
Rok vydania: 2020
Žáner: Beletria
Odporúčaná cena: 10,83 eur

Kúpte si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha Neviestky z Osvienčimu
Kniha Neviestky Osvienčimu nazrie do Komanda Puff, verejného domu pre väzňov (Zdroj: Martinus)

Chcete čítať viac takýchto článkov? Sledujte nás aj na Facebooku!

Zdroj: Martinus
Odporúčame