Knižný tip: Pútavé dielo Pasažieri – Provokatívny a desivý triler z blízkej budúcnosti si získa každého

Kniha Pasažieri

Kniha je originálny trilerom, z ktorého vám bude behať mráz po chrbte (Zdroj: Freepik/freepik)

Kniha Pasažieri je napínavým trilerom, ktorá si získala srdcia kritikov a médií. Viaceré vo svojich recenziách prirovnali román ku kvalitnému a napínavému filmu, ktorému chýba už len hollywoodska hudba. Aj preto je možné, že Pasažieri budú časom sfilmovaní.

„Brutálne prepracovaný triler z blízkej budúcnosti. Provokatívny, desivý a presvedčivý,“ zhodnotila Cara Hunter, autorka viacerých bestsellerových trhákov, napríklad románu V tme, ktorý vyšiel aj v slovenčine. „Šok na každej druhej stránke,“ napísal o knihe The Wall Street Journal. „Tento besne rýchly triler ponúka diskurz o morálke a etike. Marrs vyniká navodením skutočného pocitu napätia, no prináša aj vierohodnú a tvrdú kritiku modernej spoločnosti,“ napísali v americkom denníku LA Times. „A čo sa týka šoférovania… Po tejto knihe už nikdy nebude to, čo bývalo.“

Zápletka je od začiatku plná napätia

Nasadnete do samojazdiaceho auta, zrazu sa nečakane zamknú dvere, trasa sa zmení a ozve sa tajomný hlas, ktorý vám oznámi: „Zomrieš.“ Keď sa ktosi nabúra do systému ôsmich samojazdiacich áut, pasažieri v nich sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve. Bezmocní a vystrašení sa vezú na neznáme miesto, na ktorom o dve a pol hodiny dôjde k hromadnej zrážke. Výber obetí hekerského útoku je vskutku pestrý: televízna celebrita, tehotná žena, hendikepovaný vojnový veterán, imigrantka, týraná žena na úteku, manžel s manželkou – každý v jednom aute – a potenciálny samovrah.

Priamy prenos únosu vysielajú do celého sveta: prežiť môže len jeden z nich a rozhodne o tom verejnosť. Sú však pasažieri skutočne takí nevinní, ako sa na prvý pohľad zdajú? Kniha Pasažieri od renomovaného britského spisovateľa Johna Marrsa, autora bestselleru Spriaznené duše, má tajomnú zápletku. Triler, ktorý vás pripúta do sedačky a nevstanete, kým ho nedočítate, práve vychádza vo vydavateľstve Lindeni v preklade Otta Havrilu.

Kúpte si túto knihu na Albatrosmedia.sk!

Kniha Pasažieri
Kniha Pasažieri je ďalším dielom autora bestsellerov (Zdroj: Albatrosmedia)

Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame