Záhradkári, stačí prečítať pár kníh a vaša úroda vás prerastie: Ktoré to sú?

Záhradkárčenie knihy

Záhradkárčenie vám pôjde od ruky aj vďaka tipom z kníh Zdroj: GettyImages)

Ani vy sa už nemôžete dočkať toho, ako budete celé dni v záhrade? Nezáleží na tom, či je vaša záhrada úžitková alebo okrasná. Vďaka jedinečným knihám, z ktorých môžete čerpať množstvo informácií a inšpirácii, môže byť tohtoročná záhrada o level lepšia ako tá minuloročná. Pozrite sa na náš výber tých najlepších knižných diel, ktoré by si mal prečítať každý milovník záhrady.

Rok Bylinkára

Aká by to bola záhrada, keby sme v nej nemali zopár užitočných byliniek? Nové dielo od autorky Ivety Henzelyovej, vás uchváti pohľadom do zeleného sveta rastlín. Táto kniha vám odkryje aj časť čínskej medicíny.

(Zdroj: Martinus.sk)

Zelenina bez chémie

Aj bez chémie sa dá chrániť úroda ovocia pred škodcami. Vyžaduje si to však presný postup a dostatok poznatkov. O tie sa s vami podelil Zoltán Tamašek a Ivan Hričovský. 180 strán prečítate takmer na posedenie!

Drobné ovocie

Bola by škoda nevyužiť priestor v záhrade na pestovanie drobného ovocia. Nielen, že výborne chutí a vieme ho spracovať ľahko v kuchyni, ale vďaka nemu získame aj množstvo vitamínov. Príjemný štýl písania autorky Lucie Harničárovej vás zaujme. Vedeli ste, že kvalite úrody napomáhajú i rezy a tvarovanie kríkov a stromkov tohto chutného ovocia?

(Zdroj: Martinus.sk)

Darujme si zdravie z vlastnej záhrady

Kombinácia krásnej záhrady, vďaka ktorej navyše podporíme svoje zdravie, nie je nereálna. Stačí, keď sa necháte viesť knihou od Hanky Sekulovej Darujme si zdravie z vlastnej záhrady. Autorka sa s čitateľmi zároveň podelí o jej vlastnú záhradu. Garantujeme vám, že po prečítaní sa budete chcieť okamžite pustiť do revitalizácie tej svojej.

Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa

Zrejme iba málokto sa dnes môže pochváliť hektárami záhrady. Dnes sú v kurze menšie parcely, na ktorých stojí rodinný dom a záhrada zároveň slúži aj ako oddychová a čiastočne aj ako úžitková. Ak ani vy nechcete stráviť v záhrade dlhé hodiny každý deň, vyberte si titul Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa od autorky Zuzany Matúšovej Girgoškovej.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Ako sa starať o ovocné stromy? S našimi radami úrodu nebude stíhať zbierať
(Zdroj: Martinus.sk)

Mrkva ľúbi paradajky

Obrovským trendom sú v posledných rokoch vyvýšené záhony. Dá sa ale pestovať v jednom záhone mrkva s cibuľou? A čo ostatné plodiny, nebudú si prekážať? Odpovede sa dozviete v knihe Mrkva ľúbi paradajky. Poteší začínajúcich záhradkárov ale rozhodne množstvom informácií prekvapí aj tých skúsenejších.

Zeleninová záhradka

Pokiaľ s pestovaním iba začínate, táto kniha by vám doma nemala chýbať. Povie vám, ako vypestovať chutné rajčiny, zabrániť fľakatosti u zemiakov alebo ako si pripraviť domáce hnojivo. Toto dielo sa stretlo aj s pozitívnou odozvou u ďalších čitateľov. Pridáte sa k nim?

(Zdroj: Martinus.sk)

Jak si navrhnout zahradu

Záhrada ako z katalógu? Vďaka uznávanému architektovi Aadamovi Frostovi to je možné. V knihe hovorí, že dobre navrhnutá záhrada spočíva na štyroch pilieroch: priestoru, ľuďoch, rastlinách a atmosfére miesta. Bonusom je, že autor vysvetlí, ako sa o záhradu starať z mesiaca na mesiac. Menším mínusom môže byť čeština, v ktorej je kniha napísaná.

(Zdroj: Martinus.sk)

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame