Chcete sa schuti zasmiať aj uvidieť dovolenkové destinácie v novom svetle? Stavte na náš knižný tip!

turistický autobus

Prečítajte si vtipné zážitky šoféra autobusu (Zdroj: Freepik/bilanol)

Hľadáte knižku, pri ktorej sa schuti zasmejete a ešte sa aj dozviete skvelé tipy na výlet? Ako som vozil Kórejcov je skvelým oddychovým čítaním, ktoré pozostáva z humorných príhod šoféra autobusu. Ide už o tretí diel takýchto historiek. Po úspešných knihách o tom, aké je to voziť Nórov, spísal autor Ondrej Sokol tentoraz zážitky z vozenia Kórejcov.

Pre šoféra autobusu znamenajú noví cestujúci nové spôsoby, akými sa dá jeho profesia skomplikovať. A autor sa tieto spôsoby nebojí dopodrobna a s nadhľadom opísať. Zmení sa aj prostredie, keďže výlety po Nórsku vystrieda cesta naprieč celou Európou. Z Nemecka sa dostanete do Rakúska, kde stále panujú móresy ako z čias monarchie, nasledovať bude zastávka v čiernej diere strednej Európy a cez našich južných susedov sa preveziete na divoký Balkán okolo roku 2014, aby ste sa šťastlivo presunuli v čase aj v priestore za severný polárny kruh.

Ondrej Sokol knihu napísal so svojím typickým humorom a rozprávačským talentom. Počas jej čítania sa vám bude zdať, že sedíte na sedadle vodiča medzi fotografiami posadnutým mníchom a sprievodkyňou. Zažijete napínavú cestu zahraničím a zistíte, že či už ste v Nemecku, u susedov alebo na Balkáne, všade natrafíte na príliš sebavedomého colníka, šéfa parkoviska, dôchodcu alebo čajku, ktorí vám chcú stoj čo stoj pokaziť deň.

Knižka Ako som vozil Kórejcov vám prinesie chvíle plné zábavy a možno vás aj inšpiruje pri výbere dovolenkovej destinácie. Uvidíte tak, čo všetko zo sebou prináša profesia šoféra autobusu.

Spomedzi recenzií vyberáme jednu od čitateľky Zuzany, ktorá nás naozaj pobavila: „Je približne jedna hodina v noci a ja som si pred chvíľou povedala, že nastal ten správny čas pustiť sa do Ako som vozil Kórejcov. Prvých zopár strán dávam ešte v pohode. Smejem sa, ale dokážem krotiť hlasitosť. Predsa len, všade je ticho a susedia by môj rehot asi veľmi neocenili. Pri tretej poznámke pod čiarou sa už dusím od smiechu a slzy mi tečú prúdom. Vzdávam to, žiadna kniha nestojí za udusenie, pokračovať budem radšej až ráno, keď bude bezpečné smiať sa nahlas.“

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame