Krajší a spokojnejší život: Optimistom sa môžete stať aj vy!

Žena

thinkstockphotos.com

Máte pocit, že váš život vám viac berie ako dáva? Budíte sa s pocitom, že už viac nevládzete? Stop. Stop negatívnym myšlienkam. Vy a len vy rozhodujete, aký váš život je. Ak ste šťastní, vidno to. Vaše okolie to vníma naplno a vracia vám všetky emócie, ktoré vyžarujete. Funguje to jednoducho. To, čo vy odovzdáte ľudom, sa od nich odrazí ako bumerang a vráti sa to priamou čiarou k vám. A preto, naučte sa pozerať na veci vždy z tej lepšej stránky a čoskoro uvidíte zmenu vo vašom živote.

1. Pohár je vždy poloplný, nie poloprázdny

Základným pravidlom je, pozerať sa na život vždy z toho lepšieho hľadiska. Veď viete ako sa hovorí, keď nejde o život, tak nejde chvalabohu o nič. Snažte sa vnímať tie pekné veci a chvíle a užívať si ich naplno. Napríklad, že sa ráno prebudíte, alebo že ste zdraví, máte kde spať, čo jesť a máte rodinu, ktorá pri vás stojí v dobrom aj zlom. Neberte tieto veci nikdy ako samozrejmosť, pretože samozrejmosťou nie sú. A nechcete predsa prísť na túto skutočnosť až keď bude neskoro, či áno?


Mohlo by vás zaujímať: Tipy pre šťastnejśí a plnohodnotnejší život: Vyskúšajte ich ešte dnes!


2. Neduste v sebe hnev

Ak sa niečo pokašľalo v práci, alebo ste sa pohádali so známym, verte, že ono sa to vyrieši. Možno ste aspoň konečne povedali to, čo si naozaj myslíte, a nedusíte v sebe hnev. Hnev a stres sú spúšťače rôznych chorôb. Ak tieto pocity v sebe dusíte, chodíte po svete ako kôpka nešťastia s negatívnymi rečami, zmýšľaním a konaním. A takýchto ľudí vo svojom okolí nikto nepotrebuje. Naopak. Všemožne sa im vyhýbame, lebo z nás doslova vysávajú energiu. A preto buďte vždy pozitívne naladení a uvidíte, že vašu spoločnosť bude vyhľadávať čoraz viac a viac ľudí.

3. Urobte vo svojom živote zmenu

Tú pozitívnu. Ak sa vám nepáči, koľko ukazuje ručička na váhe, choďte si ráno zabehať. Prečistíte si myseľ a navyše, pri fyzickej aktivite sa vylučuje toľko endorfínov, že negatívne myšlienky nebudú mať šancu. Naopak, ak ste so svojou váhou spokojní ale vaše vnútro kričí o pomoc, možno je na čase zbaliť kufre a odísť na týždeň na dovolenku. Vypnite si na týždeň telefón a doprajte svojmu životu kompletný reset. Utriedite si myšlienky a zistíte, či chcete pokračovať v tom čo robíte. Možno prídete na to, na čom vám skutočne záleží, kto vám na dovolenke skutočne chýba a koho už vo svojom živote nestrpíte. A keď sa neskôr zbavíte ľudí, ktorí vám brali vietor z plachiet, pocítite obrovskú úľavu a mier v duši.


Mohlo by vás zaujímať: Muži, ktorí ženám pijú krv! Patríte k nim aj vy?


4. Robte dobré skutky

Len veľmi málo ľudí si pri svojich každodenných problémoch uvedomuje, že na svete sú ľudia aj v oveľa horšej situácií ako je tá naša. Rozhliadnite sa preto okolo seba. Určite by ste takýchto ľudí zopár našli. Skúste im nejakým spôsobom pomôcť a hlavne sa o nich viac dozvedieť. Ak si ich vypočujete, určite na svoje problémy hravo zabudnete a pochopíte, čo všetko v živote máte a doteraz ste si to nevážili.

5. Vytvorte si „šťastný zoznam“

Aspoň raz za týždeň si vytvorte zoznam, kde napíšete všetky veci, ktoré vás v ten týždeň spravili šťastnými. Či už je to niečo čo ste zažili, videli alebo počuli. Takto si spomienku na tieto šťastné chvíle prinavrátite a bude trvať dlhšie. Výskumy dokázali, že tento zoznam slúži na udržanie dobrej nálady.


Žijete spokojným životom? Napíšte ostatným čitateľom svoje pocity v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame