Kuchyňa, ktorá vám zaručí prosperitu a dobré vzťahy? Dodržte pri jej zariaďovaní tieto pravidlá, inak budete mať v rodine konflikty!

Kuchyňa

Kuchyňa podľa feng šuej má svoje jasné pravidlá (Zdroj: GettyImages)

Vchádzate do smotanovo-bielej kuchyne a zamierite k skrinkám vysokým až po strop. Presklené dvierka vám ihneď napovedia, do ktorej poličky ste odložili šálku predchádzajúci večer. Postavíte vodu na čaj a idete zaliať bylinky na drevenom parapete. Vaše kroky stlmí koberec v zemitých farbách. Ak by ste mali zariadenú kuchyňu podľa feng šuej, mala by určite práve takéto elementy.

Čo je feng šuej?

Princíp feng šuej existuje už tisícky rokov a pochádza z Číny. V tradičnom poňatí ide o nájdenie najvhodnejšieho miesta na pobyt človeka tak, aby žil v bezpečí a harmónii s okolitým prostredím. Číňania veria v energiu Qi, ktorá prúdi všade okolo nás – v domovoch, riekach, stromoch, ľuďoch. Je zlá a dobrá energia Qi a feng šuej má za úlohu podporiť tú dobrú. Radí, kam veci umiestniť, aby jej umožnili plynule prúdiť okolo nás.

Kuchyňa a feng šuej

Kuchyňa je reprezentovaná elementom ohňa. Vyhnúť by ste sa mali práve červenej a oranžovej farbe, pretože by to spôsobilo nerovnováhu. Naopak, prednosť by ste mali dať neutrálnym farbám, ako napríklad bielej, slonovinovej, alabastrovej, sivej alebo zemitým odtieňom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TABOR | Kitchen Design (@taborinteriors)

Antikorové povrchy

Podľa feng šuej, kovové elementy podporujú pokoj, jasné myslenie a zvyšujú produktivitu. Dizajnéri často pracujú v návrhoch s kovovým povrchom okolo drezu. Navyše takýto typ drezu má antimikrobiálne vlastnosti, odolá veľkej špine a ľahko sa čistí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Officine Gullo (@officine_gullo)

Skrinky až po strop 

Efektívne usporiadanie a dostatok miesta v kuchyni má nejeden z nás ako prioritu. Toto učenie hovorí, že všetko by malo mať svoj vlastný priestor bez ohľadu na to, o akú malú alebo zdanlivo bezvýznamnú vec ide. Kuchynské skrinky by mali siahať až po strop, aby vo voľnom priestore neuviazla zlá energia Qi.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dalno kuchyne a interiéry (@dalno_kuchyne)

Sklenené dvierka

Čo sa týka vzhľadu skriniek, mali by mať sklenené dvierka. To pomáha pozitívnej energii Qi. Sklo nemusí byť úplné priehľadné. Môžete zvoliť aj vrúbkované. Je to skvelé riešenie aj vtedy, ak chcete, aby skrinky pôsobili menej dominantne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dalno kuchyne a interiéry (@dalno_kuchyne)


Mohlo by vás zaujať: Ako si vytvoriť šťastnejší a energickejší domov podľa feng shui? S týmito tipmi to bude úplne jednoduché!

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
VIDEOTIP 18 maliarskych trikov, ako namaľovať jednoduché vzory a textúry, či vylepšiť stenu

S výhľadom na dvere pri varení

Podľa feng šuej má mať kuchyňa tri typy osvetlenia. Hlavné, ktoré dodáva celkové svetlo v celej miestnosti. Pracovné na miestach, ktoré najviac používate na prípravu jedla a náladové, aby ste dotvorili atmosféru.

Kuchynský sporák reprezentuje kariéru a bohatstvo. Mal by byť umiestnený tak, aby ste videli na dvere, keď varíte a zároveň, aby nebol s dverami v jednej línii. Zakomponujte do takejto kuchyne drevené elementy. O dreve sa hovorí, že prináša nielen prosperitu, ale posilňuje rodinné vzťahy a udržuje ľudí pokorných a emocionálne stabilných.

Element zeme

Pozitívnu energiu vám prinesie aj pestovanie byliniek v interiéri, vďaka nej bude kuchyňa „živá a zdravá“. Pestovanie vlastných byliniek zároveň prináša pocit pokoja a zadosťučinenia a môžete si nimi dochutiť vami uvarené jedlo.

Drez a sporák v takejto kuchyni nedávajte vedľa seba. Ohnivý (sporák) a vodný (drez) element pri sebe spôsobujú konflikt. Takisto negatívnu energiu vyvoláva aj umiestnenie ostrovčeka medzi drez a sporák. Ak vás veľkosť kuchyne nepustí, môžete použiť element zeme na vyváženie. Napríklad umiestnením zeleného alebo hnedého koberca medzi oheň a vodu.



Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame