Poriadok v kuchyni za každých okolností? Týchto 5 pomocníkov vám pomôže s organizáciou!

zásuvky v kuchyni, ktoré sú upratané

Máme pre vás až deväť spôsobov ako zorganizovať kuchyňu (Zdroj: Freepik/chandlervid85)

Či už máte jarné upratovanie za sebou, alebo vás ešte len čaká, určite nám dáte za pravdu, že na preorganizovanie kuchyne je vždy dobrý čas. Hoci to znie pomerne jednoducho, skutočne nie je také ľahké nájsť ten správny systém, s ktorým bude poriadok a zároveň bude všetko po ruke. Máme však pre vás päť tipov na pomocníkov, ktorí vám pomôžu udržať organizáciu a poriadok.

Boxy na zeleninu

Použite košíky, boxy alebo obyčajné krabice na uskladnenie zeleniny a ovocia, ktoré nemusí byť v chladničke. Naopak, tie, ktoré majú radšej chlad môžete nakrájať a uskladniť vo vzduchotesných nádobách.

nakrájaná zelenina v chladničke
(Zdroj: Gettyimages/BravissimoS)

Zásuvka na koreničky

Mnoho z nás má vo zvyku koreničku ukladať na poličku. No zásuvka je omnoho prehľadnejšia, budete mať všetko na jednom mieste a ihneď po ruke.

koreničky v zásuvke
(Zdroj: Gettyimages/Kristin Mitchell)

Odkvapkávač na taniere

Odkvapkávač nemusí byť nutne len vedľa drezu. Môžete ho využiť aj v otvorených poličkách, kde poslúži ako stojan na taniere, ktoré tak budú prehľadné a nebude na ne sadať prah.

odkvapkávač na riad na poličke
(Zdroj: Gettyimages/krblokhin)

Poháre zo zaváranín

Je veľkým trendom uskladňovať strukoviny, múku cukor a iné suché prísady v skle. Nemusíte ho však kupovať, výborne vám poslúžia aj poháre zo zaváranín.

sklenené poháre zo zaváranín
(Zdroj: Freepik/natashabreen)

Oddeľovače do zásuviek

Tieto šikovné „mini steny“ poľahky rozdelia vaše zásuvky a vy tak budete mať prehľad o tom, kde sa nachádza aká vareška či naberačka.

oddeľovače v zásuvkách
(Zdroj: Gettyimages/Liudmila Chernetska)


Zdroj: plnielanu.sk, makeandtakes.com
Odporúčame