Kysucké múzeum chystá pre návštevníkov krásne adventné podujatia: Na čo sa môžete tešiť?

adventné sviece

Advent bude v Kysuckom múzeu plný podujatí (Zdroj: Freepik/Inga G.)

Od nedele (20. novembra) si môžu návštevníci Kysuckého múzea v Čadci vychutnať cyklus adventných podujatí. Ten začal výstavou Od Ondreja do Troch Kráľov a podľa hovorkyne múzea Miroslavy Jančulovej predstaví aj rôzne tematické výstavy, podujatia či koncert.

Dodala, že výstava Od Ondreja do Troch Kráľov náznakovo zobrazuje výber ľudových zvykov, postavy z obchôdzok a koledovania. „Výstava je obohatená o banery, na ktorých si návštevníci môžu prečítať o histórii Vianoc, vianočnom stromčeku a o jednotlivých dňoch vianočného obdobia. Na návštevníkov čaká aj predajná časť s vianočnými dekoráciami z dreva, vosku, medovníkov, skla či textilu. Nezabudli sme ani na školy a žiakov, pre ktorých sme pripravili vianočné tvorivé dielne,“ priblížila Jančulová.

Program 1. decembra obohatí výstava Maľujem zimu. Neprofesionálni výtvarníci z regiónu Kysúc na nej predvedú svoje obrazy, ktorými sa snažili sprítomniť pravú kysuckú zimu.

Dve zimné podujatia sa budú konať aj v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke. „Deti sa môžu tešiť na príchod Mikuláša, anjela a čerta počas druhej adventnej nedele (4. decembra). Pre milovníkov Vianoc sme na tretiu adventnú nedeľu (11. decembra) pripravili Vianočné trhy na dedine. Návštevníci môžu ochutnať jedlá z „ Kuchyne starých materí“, zabíjačkové špeciality, zažijú pravé obchôdzky Lucií a budú si môcť vypočuť koledy. Skanzen bude počas týchto dní otvorený od 10.00 h do 16.00 h a všetky deti do 15 rokov budú mať vstup zadarmo,“ uviedla Jančulová.

Adventnú atmosféru zažijete tiež vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou. „Na štvrtú adventnú nedeľu (18. decembra) sme v spolupráci s Miešaným speváckym zborom Kysuca pripravili Adventný koncert, ktorý sa začne o 14.00 h,“ doplnila hovorkyňa Kysuckého múzea.

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame