Luxusné slovenské pralinky dostali aj Eda Sheerana: Počuli ste už o nich?

ZAX.

Najlepšia pralinka na svete sa zrodila v čokolatérii ZAX v Komárne. Zdroj: ZAX

Čokoláda je jednoznačne najobľúbenejšou sladkosťou na svete. Vedeli ste však, že na Slovensku máme špecialistu svetovej úrovne? Práve takouto majsterkou čokolády je aj Zuzana Varga, ktorá spolu so svojím manželom stvorila najchutnejšiu čokoládovú pralinku na svete.

Svetovú extratriedu priniesli na Slovensko

Najlepšia pralinka na svete sa zrodila v čokolatérii ZAX v Komárne. „Všetko sa začalo tým, že Zuzana dostala od rodiny ako darček čokoládový workshop. Nasledovali roky zdokonaľovania sa na workshopoch u amerických a francúzskych majstrov čokolády, kurzov a štúdia, až sa zrodili prvé ručne vyrábané pralinky,“ hovorí dnes jej manžel Ferenc Varga, ktorý sa do sladkého podnikania vrhol spolu s ňou.

Vargovci na svoju tvorbu od začiatku používajú prémiové suroviny, aké nájdete aj v michelinských reštauráciách. Ovocné pyré napríklad pochádza z Francúzska, kakaové bôby z Južnej Ameriky a Afriky a vanilku dovážajú až z Madagaskaru.

„Keď sme chceli začať vyrábať pralinky, prešli sme si skoro celú Európu, aby sme si vybrali najkvalitnejšie suroviny. Na vlastné oči sme videli celosvetové trendy v oblasti čokolády, technológií aj technického zázemia.“

Do súťaže bolo prihlásených vyše 14-tisíc vzoriek. Zdroj: ZAX

Máme tú najlepšiu na svete

Vytvorenie prvej pralinky trvalo päť rokov. Až po tomto čase boli Vargovci spokojní s jej chuťou aj vzhľadom. „Nájsť rovnováhu medzi plnkou a čokoládou, aby sa navzájom dopĺňali a chute boli výrazné, no harmonicky ladili – to je to najväčšie umenie,“ hovorí o tvorbe čokoládových lahôdok Zuzana.

O top kvalite svojich výrobkov boli presvedčení natoľko, že ich začali takmer okamžite prihlasovať do prestížnych svetových súťaží. Fantastické úspechy na seba nenechali dlho čakať, pričom jeden z nich extrémne vyniká.

Na súťaži London Great Taste Awards 2022, ktorú by sme mohli pokojne označiť za gastronomické Oscary, totiž marakujová pralinka od značky ZAX získala tri hviezdičky, čím sa stala tou najlepšou na celom svete. Do súťaže bolo pritom prihlásených vyše 14-tisíc vzoriek. V kategórii plnených čokolád teda nič lepšie na svete neochutnáte.

„Práve táto pralinka bola mojou srdcovkou od samého začiatku profesionálnej práce. Prvé medzinárodné ocenenie dostala už po štyroch mesiacoch účinkovania na svetovej scéne. Áno, som na ňu výsostne hrdá!“ hovorí s úsmevom Zuzana.

Zdroj: ZAX.
Vargovci na svoju tvorbu od začiatku používajú prémiové suroviny, aké nájdete aj v michellinských reštauráciách. Zdroj: ZAX.

Miluje ich aj slávny spevák

O lahodnosti krásnych lesklých praliniek s podmanivým pestrým dizajnom vie svoje aj spevák Ed Sheeran. Keď sa totiž koncom minulého roka v Budapešti konali MTV European Music Awards, v zákulisí sa podávala práve čokoláda od firmy ZAX. „Na druhý deň sme od produkcie eventu dostali informáciu, že ešte pred polnocou boli všetky zjedené. A spevák Ed Sheeran sa ich nevedel nabažiť!“

Lahôdka pre každého

Tak ako hostia na odovzdávaní týchto prestížnych cien, aj vy a vaši blízki si môžete vychutnať ručne vyrábané umelecké diela ZAX. Nezáleží na tom, či ide o členov rodiny, kolegov alebo klientov.

Zážitok zo svetovo oceňovaných čokoládových lahôdok poteší naozaj každého. Okrem ovocných náplní môžete skúsiť aj rôzne alkoholické – napríklad champagne alebo červené víno či lahodnú klasiku v podobe kokosu či kávy. A aké sú naše tipy na ochutnanie?

OCHUTNAJTE AJ VY PRALINKY OD ZAX

Okrem ovocných náplní môžete skúsiť aj rôzne alkoholické. Zdroj: ZAX
Zdroj: PR článok
Odporúčame