Novinári si ju pomýlili s celebritou, odvtedy je hviezdou: Stále som len obyčajná žena, tvrdí štýlová učiteľka

Lyn Slater

Lyn Slater je inšpiráciou pre množstvo žien (Foto: Instagram - Lyn Slater)

Dnes vám predstavíme príbeh štýlovej a inteligentnej ženy, ktorá sa zo dňa na deň stala ikonou. Lyn Slater bola vysokoškolská profesorka angličtiny, avšak nikdy nekráčala s davom. Možno práve preto si ju novinári poplietli z módnou ikonou. Tak Lyn nečakane v 65-tich rokoch odštartovala kariéru, ktorá jej otvorila nové možnosti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Accidental Icon (@iconaccidental),

Štýl nie je otázkou veku

Lyn, ktorá dlhé roky pôsobí ako profesorka angličtiny na Fordham University tvrdí, že jedinečný zmysel pre módu jej pomohol vyrovnať sa s pribúdajúcimi rokmi. Sama vie, aké to je, keď žena začína pociťovať neviditeľný a nezastaviteľný proces starnutia. Nechcela a ani sa nemohla zmieriť s myšlienkou, že móda je len pre mladšie ročníky.

Vytvorila si blog, ktorý spočiatku nemal veľký úspech. Dlhodobo sledovala módne trendy určené pre staršie ročníky, ale cítila, že to nie je ono: „Obliekaj sa na svoj vek! Je to len spôsob manipulácie, ktorý chce ženám ukázať, kde je ich miesto. Móda je však pre všetkých. Nemá vekové ohraničenie,“ tvrdí Lyn a má pravdu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Accidental Icon (@iconaccidental),


Mohlo by vás zaujať: Hviezdami internetu po 50-ke? Inšpirujte sa príbehmi, ktoré vás dostanú!


Slávnou vďaka náhode

Napriek tomu, že spočiatku u čitateľov svojho blogu nenašla veľkú odozvu, čoskoro sa všetko zmenilo. Pomohla tomu nečakaná náhoda. Počas New York Fashion Week si Lyn odbehla na obedňajšiu prestávku. Obklopila ju skupinka novinárov, ktorá si ju pomýlila s módnou ikonou. Takto ju zastihla priateľka, ktorá na ňu zavolala: „Pozrite sa! Náhodná ikona!“

A tak si založila nový blog pod názvom Accidental Icon (Náhodná ikona). Ten rozhodne zaujal. Štýlová učiteľka je v ňom sama sebou. Dokazuje, že aj obyčajná žena, ktorá chodí do práce a má svoje záväzky, sa môže pekne obliekať. Dnes má táto hviezda na Instagrame viac než 731-tisíc sledovateľov a tento počet neustále rastie. Veľmi dobre sa na jej fotky pozerá, pretože sa nebojí byť sama sebou. A práve tým inšpiruje ženy po celom svete.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Accidental Icon (@iconaccidental),

Spolupracovala s rôznymi značkami

Pani profesorka, ktorá je už hrdou babičkou, má za sebou niekoľko významných spoluprác s Elite Model London či Mango. Lyn si však každú spoluprácu vopred premyslí. Tvrdí, že radšej bude prezentovať to, s čím sa stotožňuje. Nechce sa umelo hrať na mladšiu. „Nemám dvadsať a ani nechcem mať dvadsať. Som tam, kde som, mám toľko rokov, koľko mám a som s tým v pohode,“ dodáva.

Na svoje šediny je hrdá

Poznávacou značkou extravagantnej angličtinárky je perfektné držanie tela, jedinečné módne kombinácie a dokonalé šediny, ktoré si odmieta zafarbiť. A robí dobre, pretože tie jej rozhodne pristanú! Podobné posolstvo odkazuje aj ženám, ktoré ju sledujú: „Môj blog je určený ženám ako ja, ktoré nie sú slávne ani celebrity. Ale sú inteligentné, kreatívne, milujúce módu, pokojné, fit… A najmä sú stotožnené a spokojné s tým, kto sú!“ Lynin životný štýl podporuje aj jej partner Calvin Lom, fotograf, vedec a umelec. Pod jeho taktovkou vznikajú aj jej úchvatné fotografie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Accidental Icon (@iconaccidental),

Možno práve jej blog či fotky vás inšpirujú k tomu, aby ste sa prestali trápiť nad tým, čo si o vás kto pomyslí. Aj Lyn vie o tom svoje, je zvyknutá, že na ňu ľudia ukazujú prstom. Je to preto, lebo im chýba to, čoho má ona na rozdávanie: Odvaha byť sama sebou.


Sledovali ste už predtým Lyn Slater? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame