Na Bibliotéke aj Fíha tralala!

Veľtrh Bibliotéka

incheba.sk

Čítanie je zručnosť, ktorú každý nevyhnutne potrebuje k ďalšiemu rozvoju. Vďaka čítaniu rozvíjame svoju predstavivosť, rozširujeme si slovnú zásobu a zdokonaľujeme svoje komunikačné schopnosti.

Preto je veľmi dôležité, aby sme viedli ku knižkám aj deti, a to už od útleho veku. Ak Vám záleží na rozvoji svojich detí, máme pre vás tip – jediný knižný veľtrh na Slovensku, Bibliotéka v bratislavskej Inchebe, opäť otvára svoje brány. Tisícky knižných titulov, novinky, stretnutia s obľúbenými autormi, literárna kaviareň, tvorivé dielne pre deti a festival spoločenských hier vás vtiahnu do fantastického sveta príbehov.

Deti sa budú môcť vyblázniť v oddychovej zóne a predviesť svoj talent v literárnych a výtvarných dielňach. V rozprávkovej dielni „Mama, tata, čítajte s nami“ sa deti dozvedia napríklad aj to, prečo škriatok Fidlibum kuká, ako vták Vták našiel sám seba, alebo či existuje ružová veľryba. Deti spoznajú dúhový svet farbičiek a pavúčikových ciest; so starou mamou, ktorá deťom rada číta, sa porozprávajú o Johanke a jej kamarátoch, alebo si vytvoria zdravé maškrty počas rozprávkového koláčikovania. A pozor! Príde aj škriatok Fíha, ktorý má dôležitú úlohu – pokrstiť novučičkú knihu Fíha tralala – cestovná zábava! Pre rodičov a starých rodičov bude otvorená poradňa o čítaní, o problémoch so sústredením sa, trpezlivosťou a o vhodnom výbere kníh.


Mohlo by vás zaujať: Knihy a šperky v Inchebe už tento týždeň: Čaká vás zaujímavý program a výhodné ceny


Pódium Deti sú naše knihy prinesie hravé čítanie s Osmijankom, divadielko Uspávanka pre Martina v podaní poslucháčky KBT VŠMU Viktórie Jenčkovej na motívy knižky Ľubomíra Feldeka, prezentáciu a krst detskej knižky autorky Zuzany Csontosovej a ilustrátorky Kataríny Ilkovičovej Víla Jazmínka a škriatok Vendelín, dramatizované čítanie pána Mrkvičku z knižky Alexandry Salmely Žirafia mama a iné príšery a mnoho ďalšieho.

O tom, že čítanie nie je nuda, sa budete môcť presvedčiť od 6. do 9. novembra v bratislavskej Inchebe na veľtrhu Bibliotéka, ktorý prináša množstvo kníh, príjemnú atmosféru a veľa zábavy.

Kúpte si vstupenku na Bibliotéku cez predpredaj.sk a získajte 10 % zľavu na knihy v stánku Slovart.

Zdroj: incheba.sk, incheba.sk, PR článok
Odporúčame