Značka Regionálny produkt Gemer-Malohont má 24 nových držiteľov: Výrobcovia aj poskytovatelia služieb boli slávnostne ocenení

Certifikáty si odniesli aj šikovní čipkári (Zdroj: Unsplash/Delaney Van)

Značkou Regionálny produkt Gemer-Malohont sa môže popýšiť nových 24 držiteľov. Ide o 20 výrobcov a štyroch poskytovateľov služieb. Svoje certifikáty si prevzali na slávnostnom udeľovaní, ktoré sa uskutočnilo 28. januára v Dome osvety v Rimavskej Sobote. TASR o tom informovala marketingová koordinátorka oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Gemer Lucia Vargová.

Známku Regionálny produkt Gemer-Malohont získali napríklad výrobcovia paličkovanej čipky, medu, keramiky, modrotlače, kožených, drevených či drotárskych výrobkov i domácich sirupov. Označenie regionálneho produktu si zaslúžila aj súťaž vo varení gemerských guliek, ktorá sa každoročne koná v meste Jelšava, či samotné Revúcke guľky od Súkromnej strednej odbornej školy v Revúcej.

„Ochranná známka, ktorú tieto produkty alebo služby získali, je zárukou toho, že sa vyrábajú v regióne Gemer-Malohont a že spĺňajú prísne hodnotené kritériá. Cieľom značky je podporiť miestnych výrobcov alebo poskytovateľov služieb, ktorí sa podieľajú na rozvoji regiónu a budovaní jeho dobrého mena,“ uviedla Vargová.

Slávnostné udeľovanie certifikátov v Dome osvety zahŕňalo výstavu tvorby remeselníkov aj ochutnávku regionálnych špecialít. Prebehlo taktiež odovzdávanie pomyselného žezla novému koordinátorovi značky Regionálny produkt Gemer-Malohont. Garantom a koordinátorom regionálnej značky bola doposiaľ Miestna akčná skupina Malohont, úlohu teraz prebrala práve OOCR Gemer.

Regionálne značenie v regióne Gemer-Malohont siaha na územie okresov Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava a časť okresu Poltár. Doteraz bolo regionálnou značkou certifikovaných 64 výrobkov či služieb, ktoré napomáhajú k zachovávaniu pôvodnej remeselnej výroby a prezentujú regionálne tradície.

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame