14 obľúbených a tradičných receptov na Veľkú noc: Opitý Izidor, baranček aj syrová roláda

Veľkonočný baranček

Na veľkonočného barančeka má každý svoj recept (Foto: GettyImages)

Rok opäť prešiel ako voda a s ním prišla Veľká noc. Ako ju budete tráviť vy? Nech už sa rozhodnete pre chvíle v kruhu najbližších alebo príjemnú prechádzku, niektoré veci sú rovnaké snáď v každej rodine. Reč je o tradičných veľkonočných pochúťkach, ktoré nesmú chýbať. Inšpirujte sa šikovnými receptami na syrovú roládu či chutného barančeka.

Klasika menom opitý Izidor 

Obľúbený koláčik s množstvom orechov a omamnou vôňou. Vpustite do vašej kuchyne sviatočnú atmosféru a upečte si nestarnúcu klasiku.

Utešený veľkonočný baranček

Rozkošný symbol Veľkej noci zdobí naše stoly od nepamäti. Každá gazdinka má určite ten svoj overený recept, tento rok je však možno príležitosťou vyskúšať niečo nové.

Syrová roláda na každý stôl

Dá sa jesť na raňajky, obed aj večeru. Skvelá pochúťka zo syra, vajec a lahodnej šunky. Niektorým chutí na chlebíku, iným s rožkom či len tak, osve. Tento recept na syrovú roládu si zamilujete.

Voňavé vanilkové rožky

Mnohým pripomínajú Vianoce, no svoje miesto si právom držia aj počas iných sviatkov. Krehké vanilkové rožteky rozvoňajú celý váš domov! Skúsite tieto?

Veľkonočný mazanec alebo paska

Aj vy máte najradšej mazanec na raňajky? Len tak s maslom a horúcim kakaom alebo kávou. Pripravte si ho sami a do vnútra pridajte, čo sa vám žiada. Hrozienka môžete vymeniť za orechy, alebo ich úplne vynechať.

Objavte aj ďalšie recepty:

Ak vás klasika omrzela alebo len hľadáte inšpiráciu na nové recepty, skúste tieto:

Bude to mrkvová torta, špenátová roláda alebo jahňacie na víne?

Objavte výnimočné dezerty – višňová roláda, kiwi rezy aj sladký zajko

Keď omrzí syrová roláda, stavte na chutné raz-dva-tri jednohubky

Odporúčame