Tipy na originálne a chutné odmeny pre malých šibačov: Máme pre vás tipy na sladkosti aj vynikajúci recept!

Sladkosti na Veľkú noc

Prekvapte tento rok šibačov zdravými sladkosťami (Zdroj: GettyImages)

Pre tých najmenších sa Veľká noc spája najmä so sladkou vyšibanou odmenou. Pokiaľ nechce staviť na klasickú stužku na korbáčik a nejaké to všimné, prinášame vám päť originálnych a zdravších nápadov. My sme si už vybrali a čo vy?

Tyčinky plné ovocia

Jedným z našich najlepších objavov posledných dní sú určite vegánske tyčinky Pria fruit bar. Zloženie týchto lahodných a zdravých tyčiniek očarí azda každého. Obsahujú až 90 % ovocia, 7 % surového cukru a 3 % byliniek či korenín pre chuť. Na výber máte 4 príchute a kúpite ich na pria.world.

Zdravšia alternatíva čokoládových vajíčok

Ak hľadáte zdravú alternatívu na odmenu, siahnite po Mixit vajíčkach. Ide v podstate o pražené mandle obalené v rôznych druhoch čokolády spolu s lyofilizovaným ovocím. Vajíčka sú bez umelých farbív a palmového oleja. Cena za 240 gramov je aktuálne 7,89 €, v balíčku nájdete šesť príchutí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mixit 🐥 (@mix.it)

Veľkonočné medovníčky

Klasické medovníčkové cesto v kombinácii s veľkonočnou vykrajovačkou sú riešením 2 v 1. Budete mať nielen napečené pre hostí, ale zároveň aj chutnú výslužku pre šibačov. Viacero druhov medovníčkov zabaľte do celofánu, previažte pestrofarebnou stužkou a máte výslužku ako lusk. Medovníčkové cesto viete pripraviť aj na zdravší spôsob. Dá sa úplne vynechať klasický múka aj cukor.

Potrebujeme:

  • 1 vajíčko
  • 300g mandľovej múky
  • 30 g strúhaného kokosu
  • 3 PL medu
  • 1 PL trstinového cukru
  • 3 ČL perníkového korenia

Postup je jednoduchý: V miske vymiešame vajíčko s medom a cukrom. V druhej miske zmiešame múku s kokosom a perníkovým korením. Následne tieto dva obsahy misiek zmiešame dokopy a vypracujeme v cesto. To dáme na niekoľko hodín do chladničky a postupujeme následne ako pri klasickom ceste. Rozvaľkáme, vykrajujeme medovníčky a pečieme približne 15minút na 150 stupňoch.

Zábavné a zdravé žuvačky

Kombinácia sviežich žuvačiek bez škodlivého aspartámu a navyše v obale, podľa vášho návrhu? Áno, aj toto prináša značka mojazuvacka.sk. Objednať si viete balík s 200 kusmi žuvačiek, ktoré vám budú doručené najneskôr do 15 dní. Ak sa vám nechce vytvárať si cez ich web vlastný obal, stačí si vybrať z predpripravených návrhov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lipoo.cz (@lipoo.cz)

Medvedíkový čaj

Hravé medvedíky stačí zaliať vodou a bude z nich chutný čaj. Aj takto jednoducho by sa dal opísať tento produkt. Na výber máte niekoľko príchutí ako napríklad citrón, vanilka, mäta a iné. Medvedíky obsahujú koncentráty z ovocnej šťavy. Cena za jeden 50 gramový balíček čaju začína na 2,30 €.Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame