Pravdivý príbeh: Kamarátka má ideálneho chlapa, ale ešte aj toho podvádza

Pár

thinkstockphotos.com

S Veronikou som sa zoznámila, keď som musela ísť na čas bývať do podnájmu. Spoznali sme sa cez môjho kolegu a hoci bola o desať rokov mladšia, ako spolubývajúca bola veľmi slušná a čistotná. Jej život sa vo veľa veciach podobal tomu môjmu. Tiež vyštudovala za učiteľku. Doma si nemohla nájsť prácu, a tak sa odsťahovala z domu od rodičov, aby skúsila šťastie inde. Akurát v ľúbostnom živote sa jej darilo lepšie ako mne. Veronika to s mužmi vedela. Nebola prvoplánovo pekná, ale bolo na nej niečo, čo nútilo mužov plniť to, čo jej na očiach videli.

Bývali sme spolu len niečo cez pol roka. Veronika si potom našla priateľa a začala bývať s ním. Aj napriek tomu sme ostali v kontakte a sem tam sa stretli. Veronikin priateľ bol vyučený kuchár, ktorý však roky robil kadečo. Keď sa dal dokopy s Veronikou, rozhodol sa vrátiť do kuchyne, ale nájsť si prácu sa mu dlho nedarilo. Skúšal to aj v Rakúsku. Chcel začať najprv v kuchyni ako umývač riadov, ale ani tam sa nezaobišiel bez základnej slovnej zásoby. Tomáš ale po nemecky nevedel ani zaťať. Vrátil sa späť domov.

Tomáš sa nevzdával. Chcel Veroniku požiadať o ruku a zaplatiť jej veľkú rozprávkovú svadbu v kaštieli, po akej vždy túžila. Koniec koncov, na vydaj už mala najvyšší čas – pomaly mala bližšie k štyridsiatke ako k tridsiatke. Usmialo sa na neho šťastie, keď mu kamarát ponúkol, či nechce ísť miesto neho robiť na výletnú loď. Robí sa takmer celoročne, zárobok viac ako priaznivý a postačí mu aj jeho mierna angličtina, veď tam aj tak robia len samí cudzinci. Zneli samé pozitíva. Tomáš všetko prebral najprv s Veronikou. Znamenalo by to ich vzájomné odlúčenie, ale zasa aspoň by si našetrili dosť peňazí na svadbu, aj niečo navyše. Po sezóne sa vráti Tomáš domov, zoberú sa a začnú spolu žiť. Taký bol plán. Ako dôkaz, že to myslia vážne, nasadil Tomáš týždeň pred odchodom Veronike zásnubný prsteň.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Zvádzal ma partner mojej najlepšej kamarátky


Dokonca sa Tomáš ukázal ako veľký grant a muž so srdcom na správnom mieste. Vedel, že Veronika ostane bývať v podnájme sama. Nechcela ísť do ničoho menšieho, na byt si už zvykla. Tomáš jej ponúkol, že bude posielať výplatu na jej účet. Veď po svadbe to budú ich spoločné peniaze tak či onak. Môže z nich platiť chýbajúci nájom, občas použiť peniaze aj na vlastnú réžiu. Tajne som Veronike závidela, ako dobre to má s Tomášom dohodnuté. Kto by nebral takéhoto štedrého frajera.

Veronika však bola dušou podnikateľka, navyše sa ukázalo, že všetkými masťami mazaná. Tomáš ako protislužbu za to, že mal vybavenú robotu na lodi, ponúkol kamarátovi na kratšiu dobu podnájom u Veroniky, kým si nenájde niečo iné. Nechal to všetko na Veroniku, sama sa ponúkla, že sa s Dominikom spojí a vybaví to. Samozrejme, od Tomášovho kamaráta chcela riadnu polku nájmu. Žiadne bývanie zadarmo ako protislužbu. Dominikovi to nevadilo, bol rád, že môže niekde prespávať. Navyše Veronika bola výborná kuchárka a po večeroch a víkendoch zvykla varievať aj pre neho.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Mame asi šibe – najskôr mladší milenec, teraz sex na jednu noc


Lenže krátka a rýchla cesta je od dobrého jedla k nevinnému flirtu. Veronika sa mi priznala, že v jeden večer si k sviečkovej otvorili aj fľašu vína. Veronika mala meniny, mala chuť oslavovať. Oslava sa v ich mysliach s každým vypitým pohárikom približovala čoraz viac z kuchyne smerom k Veronikinej spálni, až napokon v nej aj reálne skončili. Odvtedy si spolu užívali vždy, keď mali chuť a čas. Tomáš samozrejme nemal ani štipku podozrenia, ale taký bol. Dôverčivý a zamilovaný.

Pýtala som sa Veroniky, či sa vzťah s Tomášom chystá ukončiť. Začudovane na mňa pozrela. Je to zbytočné, veď tu aj tak nie je, na čo ho stresovať, tvrdila mi. So súčasným stavom je nadmieru spokojná. Tomáš o ničom netuší a zaslepený láskou každý mesiac posiela dohodnutú sumu peňazí na jej účet. Veronika by bola hlúpa, ak by o to dobrovoľne prišla. Niekedy naozaj nerozumiem tomu, ako je možné, že takéto ženy si vždy ulovia tých najlepších mužov. Myslím si však, že je len otázkou času, kedy jej na to Tomáš príde a Veronika o všetko príde. Alebo je taký zamilovaný, že jej odpustí aj neveru? Uvidíme…                                         


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, RJ
Odporúčame