Pravdivý príbeh: Pracujem v luxusnom hoteli, najviac si však zarobím kradnutím

Pravdivý príbeh

Patricia začínala ako upratovačka v hoteli (Zdroj: GettyImages)

Volám sa Patrícia a môj príbeh nie je až taký starý. Rozumiem tomu, že ma zaň mnohí z vás budú odsudzovať. Pochádzam z malej dediny a zo skromných pomerov. Nikdy som ani zďaleka nemala to, čo moji kamaráti alebo spolužiaci. Tak si teraz pomáham, ako najlepšie viem.

Vždy som však snívala, že sa raz budem mať aj ja tak dobre ako oni. Prezerala som si módne časopisy a tajne dúfala, že raz budem mať tiež šatník naplnený peknými značkovými vecami. A možno raz pôjdem aj na dovolenku!

Vyučila som sa síce za čašníčku, avšak v lokalite, kde bývam, je veľký problém s nezamestnanosťou. Ako mladá žena som sa preto spolu s inou kamarátkou rozhodla vyskúšať zahraničie. Vybrali sme si škandinávsku krajinu, pretože sa medzi ľuďmi povrávalo, že je tam vysoká životná úroveň. Vďaka tomu, že sme pomerne obstojne vedeli cudzí jazyk, sa nám podarilo cez agentúru zamestnať v hoteli. Kamarátka sa dostala dokonca na pozíciu druhej recepčnej, mňa dali za upratovačku. Bolo mi to jedno, ten plat bol absolútne úžasný. Toľko by som v mojom rodnom mieste ako upratovačka zarobila za tri až štyri mesiace čo tam za mesiac.

To som ešte nevedela, že si v izbách na posteli či nočných stolíkoch nájdem vždy aj nejaké drobné. Najskôr som však nevedela, že si to môžem brať a preto som sa spýtala nadriadenej, čo s tým. Tá mi povedala, že je to pre nás, avšak peniaze musím odovzdávať, lebo je to pre celý upratovací tím. No to určite! Odovzdávala som asi tak polovicu, zvyšok som si odkladala a veru, nazbierala sa mi pekná čiastka.

Táto práca bola celkom náročná a niekedy sa mi rozum pozastavoval nad tým, aký svinčík nechali hostia v izbe. Po chvíli som už vedela rozlíšiť, či išlo o milenecký pár, manželský pár, jednotlivca a podobne. Každopádne, vďaka tomu, že som mala prístup do izieb som si neraz vyskúšala kozmetiku alebo parfémy tých ubytovaných žien. Po čase som sa aj osmelila a skúsila ich luxusné kúsky. Kožuchy, štýlové kabelky, klobúky, lodičky. Ach, tiež som chcela taký život.

Raz som pri upratovaní našla pod posteľou retiazku. Neviem, čo mi to napadlo, ale strčila som si ju do vrecka a tvárila sa, že nič. Ak niekomu bude chýbať a ozve sa na to, dám mu ju! Ale nikto nič. Po mesiaci som ju zaniesla do záložne a hodilo mi to niekoľko stoviek eur navyše. Veľmi sa za to hanbím, avšak viem, že príležitosť robí zlodeja.

Takto som si prisvojila už niekoľko vecí. Najskôr to bolo tričko, inokedy rúž… A ak si niekto zabudol peňaženku, zobrala som si pár eur, nikdy ale nie viac ako päťdesiatku a vždy len jednu bankovku, aby to nepôsobilo podozrivo. Veď aj mne sa občas stávalo, že som sa pri pohľade do mojej peňaženky sama seba pýtala, kam som tie peniaze dala.

Na Slovensko som sa vracala vyobliekaná a ako hviezda. Tie závistlivé pohľady mojich rovesníčok z našej dediny ma bavili. Už som si mohla kúpiť aj luxusnejšie veci, ísť na večeru alebo zájsť na kvalitnú manikúru. Zrazu som žila život, po akom som vždy túžila. Asi čakáte, že príde zlom a niekto mi na to prišiel. Sklamem vás. Nikto na to nikdy neprišiel a moje svedomie mi tiež nič nepovedalo.

V práci som sama dala výpoveď. Rozhodla som sa totiž presunúť do iného hotela ako upratovačka, kde bola vyššia odmena. Samozrejme, vďaka mojej šikovnosti opäť o čosi väčšia. Po pár mesiacoch ma povýšili na vedúcu upratovačiek a keďže viem, ako to funguje, okamžite som pohrozila ostatným niečím, čo som sama robila.

Žijem takto už niekoľko rokov a nemôžem sa sťažovať. Raz by som sa však chcela vypracovať na niečo lukratívnejšie. A ktovie, možno sa raz aj vrátim na to naše malé Slovensko. Nateraz si však užívam spokojný život, ktorý som si dopriala len a len vďaka svojej šikovnosti.


Zaujal vás pravdivý príbeh? Prečítajte si ďaľších 55 v novej knihe, ktorá je ideálnym darčekom aj na Vianoce!

“Kniha Kniha 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás (Zdroj: Plnielanu)

 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame