Pravdivý príbeh: Manželova ex mi zo života robila peklo, to najhoršie ma však ešte len čakalo

Atraktívna zrelá žena

Manželova ex nás riadne potrápila, najhoršie ma však ešte len čakalo (Zdroj: GettyImages)

Keď som spoznala Tomáša, mala som za sebou jeden nevydarený vzťah a čerstvý rozchod. Na novú lásku som vôbec nepomýšľala, on ma ale očaril svojím zjavom a charizmou, ktorú vyžaroval. Veľký pohoďák, večne pozitívne naladený, usmiaty a sebavedomý – čo viac by som si mohla želať?

Stretli sme sa na dvojdňovej pracovnej porade. On pôsobil v inej pobočke a ja som dovtedy o jeho existencii nemala ani tušenia. V podniku som pracovala krátko, táto firemná akcia bola moja prvá. Tomáš si sadol vedľa mňa a bol veľmi milý a spontánny, rozveseľoval ma vtipmi a zábavnými historkami. Spoznala som ho však aj ako vážneho a skúseného človeka s mimoriadnym rozhľadom, keď prezentoval svoj projekt, a bolo vidno, že svojej práci veľmi dobre rozumie.

Večer sme mali voľno a on ma pozval na pohárik vína. Sedeli sme spolu tri hodiny a bolo mi po dlhej dobe opäť krásne. Tomáš spomínal, že má dve deti, 5-ročného syna a 6-ročnú dcéru. S manželkou im to ale dlhšiu dobu neklape a je rozhodnutý v najbližších dňoch zažiadať o rozvod. Bolo cítiť, že svoju ženu nechce ohovárať, no pochopila som, že má zrejme dosť komplikovanú povahu, je často hysterická, žiarlivá a podozrievavá.

Ďalší deň pri rozlúčke ma Tomáš pobozkal. Nechcela som tomu prikladať žiaden význam a hoci som cítila, že som sa doňho zahľadela, snažila som sa byť nohami pevne na zemi. Lichotil mi síce, bol pozorný, no nič nesľuboval. Keď mi však už na druhý deň zavolal a o tri dni sa dokonca objavil u mňa v práci, pochopila som, že mu ani ja nie som ľahostajná. Začali sme sa spolu stretávať a len čo Tomáš podal žiadosť o rozvod, náš vzťah sme zoficiálnili.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Manžel ma podviedol s mladšou, miesto rozvodu som mu dala inú ponuku


Nechala som sa preložiť do Tomášovej filiálky, predala som svoju garsónku a Tomáš kúpil dvojizbový byt. Rozvod však neprebiehal hladko, jeho manželka, Iveta, sa rozhodla, že mu bude robiť prieky vo všetkom, od rozdelenia majetku až po starostlivosť o deti. Pritom bol Tomáš veľkorysý, byt jej nechal a chcel len auto. Chatu, ktorú postavil vlastnými rukami jej sľúbil požičiavať vždy, keď si tam s deťmi bude chcieť ísť oddýchnuť. Oveľa viac ako majetky ho zaujímali práve Lukáš a Lenka, aby oni dvaja rozvodom netrpeli.

Na súde sa Iveta oháňala tým, že si Tomáš našiel v práci známosť a o rodinu prestal javiť záujem. Nebola to pravda, keď sme sa spoznali, ich vzťah už bol v rozvrate. Iveta však bola presvedčivá. O zákernostiach, ktoré Tomášovi robila, by sa dala napísať kniha. Poškriabané auto, vysypané odpadky pre dverami bytu či zámerne zničená zbierka platní, ktorú si Tomáš budoval roky, to je len pár takýchto drobností.

Tomáš ju však vždy ospravedlňoval, jej útoky komentoval nanajvýš konštatovaním, že ona to teraz nemá ľahké. Najhoršie bolo, že Iveta sa rozhodla pomstiť aj cez deti. Hoci súd rozhodol, že Tomáš sa s nimi môže vídať dva víkendy v mesiaci, boli s tým veľké problémy. Keď ich mala priviesť, zrazu boli dohodnutí s babkou či s kamarátmi, alebo náhle ochoreli. A keď vedela, že máme nejaký program my, musela vždy kamsi súrne odísť ona, takže deti putovali k nám.

Pochopiteľne, nešetrila ani mňa. V čase, keď sa s Tomášom rozvádzali, prišlo do podniku niekoľko anonymov, v ktorých som bola označená ako rozvracačka šťastnej rodiny. Ohovárala ma, kde sa len dalo a viem, že niektorí sa na mňa skutočne začali pozerať ako na tú, ktorá ukradla deťom otca. Najviac ma ale šokovalo, že presne toto rozprávala aj svojim deťom, takže ma obe od začiatku neznášali. Snažila som sa nájsť si k nim cestu, no bolo to veľmi ťažké.

Ivetine ťahy boli naozaj rafinované. Deťom vštepovala, že ja som pre ne úplne cudzia osoba, preto ma v ničom nemusia počúvať. Nie raz som od nich počula: „Nie si naša mama, tak nás nevychovávaj!“ Bolo to veľmi bolestné zvlášť, keď mne sa s Tomášom počať dieťa nepodarilo. Príčinu lekári nenašli a dva pokusy o umelé oplodnenie, ktoré sme absolvovali zlyhali.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Manželova nadriadená ho zvádza, neviem či a ako zakročiť


Myslela som, že napriek bezdetnosti budeme mať s Tomášom pekný vzťah a spolu zostarneme. Po siedmich rokoch som ale začala pociťovať, že to medzi nami ochladlo. Možno za to mohli problémy s otehotnením, no bolo v tom aj čosi viac. Keďže som sa zaoberala vlastným trápením, nevšimla som si, že Iveta sa zmenila.

Deti ma síce stále ignorovali, alebo sa o mne vyjadrovali s pohŕdaním, útoky z jej strany ale prestali. Odrazu Tomášovi vychádzala v ústrety, nehádali sa. Naopak. Tomáš každú chvíľu riešil niečo s Lukášom či Lenkou a trávil dni a večery u exmanželky. Keď mu zavolala, že niečo potrebuje, bol ochotný okamžite všetko nechať a utekať za ňou.

Boli práve prázdniny a ja som ležala v nemocnici po plánovanej operácii nohy. Ako spolupacientku som dostala staršiu pani, ktorá, ako sa ukázalo, má chatu vedľa Tomášovej. A od nej som sa dozvedela, že Tomáš tam so svojou exmanželkou a deťmi trávi prázdniny. Ako normálna, fungujúca rodina. Za mnou bol len raz, vyhováral sa na množstvo práce. Nechcela som byť klamaná, a tak som naňho po návrate domov zatlačila. Nezapieral. S Ivetou sa vraj opäť zblížili. Ona si uvedomila, v čom robila chyby, už dlhšie si rozumejú a kvôli deťom sa chcú dať znovu dokopy.

Mala som ho nasilu zadržiavať? Bola som hrdá a príliš zranená. A tak som dnes exmanželka ja. Iveta s Tomášom sa síce nezosobášili, no sú spolu. Keď si spomeniem, čo nám vyvádzala po rozvode, koľko som sa kvôli tomu natrápila, ako veľmi som sa usilovala zblížiť s Tomášovými deťmi… Všetko bolo zbytočné, len ma to stálo množstvo síl a času. Uvedomujem si, že hoci mi robila zo života peklo, tú najväčšiu ranu mi zasadil Tomáš. Ale hádam ešte nie je neskoro na to, byť šťastná. Verím, že si ma láska ešte nájde.


Naše najlepšie príbehy si môžete prečítať aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame