Pravdivý príbeh: Manželova nadriadená ho zvádza, neviem či a ako zakročiť

Žena

thinkstockphotos.com

S manželom sme dlho riešili naše bývanie. Tlačili sme sa v garsónke, ja, dcéra a muž. Ten trávil veľa času v práci, životný priestor, aký mal, mu vyhovoval. Keď som čakala druhé dieťa, vedela som, že na takej malej ploche ako dovtedy nebudeme vedieť ďalej existovať.

Ani sa nedivím, že nikto nám na väčší byt nechcel dať úver. Manžel s nestálou robotou, ja s veľkým bruchom. Pomohli nám nakoniec rodičia. Ostali sme na nejaký čas u nich. Mali vrchné poschodie domu neobývané, s dverami, ktoré vedeli priestor oddeliť tak, že by sme sa nerušili. Riešenie dostačujúce, aby sa nám páčilo, ale zas nie príliš dobré, aby sme im ostali na krku príliš dlho.

Manžel sa spočiatku pätil. Bál sa, že sa bude so svokrovcami hádať, no nakoniec sa podvolil. Mal aspoň motiváciu hľadať si čo najskôr lepšie a hlavne stále miesto.

Po nejakom čase si naozaj manžel nové miesto našiel. Plat nebol nič extra, presvedčila ho však vidina pravidelných odmien. Dohodli sme sa, že si robotu vyskúša. Uvidíme a ak by mu len ťahali medové motúzy popod nos, vždy môže odísť a nájsť si niečo iné.

Prvé tri mesiace sa muž rozkukával. S ostatnými kolegami si sadol. Jediné, čoho sa obával bolo, ako vyjde so šéfkou. Pod ženou nikdy nepracoval. Bál sa, že mu bude rozkazovať nejaká nestabilná krava, ktorá si na ňom bude vybíjať, keď ju doma nahnevá jej muž.

Na papieri mal síce napísané údržbár, ale firma skôr potrebovala niekoho kto sa postará kompletne o všetky vozy, ktoré mali. Od objednávania do servisu cez prezúvanie po tepovanie. Manžel bol šikovný, a tak na neho nahádzali postupne aj iné vybavovačky, behačky, prosto veci, ktoré sú potrebné, ale nikomu sa do nich nechce. On bol ale odhodlaný vydržať. Už len kvôli tým sľubovaným odmenám.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Nevesta nás podrazila – pripravila nášho syna o byt


Keď konečne pípla výplata, zistili sme, že sa naozaj vydržať oplatilo. Boli sme obaja prekvapení a veľmi potešení. Manžel mal na ďalší deň krátke stretnutie so šéfkou, kde mal dostať hodnotenie, ako sú s ním spokojní. Chcel sa jej aj poďakovať, ona len mávla rukou. Pracovití a zapálení ľudia majú u nej dvere vždy otvorené. Ja by som dodala, že aj na ružiach ustlané. Môjho manžela si totiž jeho šéfka mimoriadne obľúbila.

Až tak, že ho začala úkolovať vecami, ktoré ani zďaleka nesúviseli s mužovou náplňou práce. On ale nikdy neodmietol. Či jej zaviesť súkromné auto na STKčku, po lieky pre jej mamu alebo zaniesť dcére zabudnuté husle na hudobnú. Väčšina týchto službičiek išla na úkor súkromia, času, ktorý mal manžel tráviť s nami.

Muž na mne videl, že nie som z toho všetkého dvakrát nadšená. Utešoval ma, že musí využiť to, že je v šéfkinej obľube. Podozvedal sa od kolegov, že prémie nie sú vždy samozrejmé a ich výška závisí aj od ich nadriadenej.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Neter som prijala ako dcéru a ona mi ukradla manžela


Čo ma však už vytočilo bolo, keď sme mali na piatok večer dohodnuté kino. Deti strážili moji rodičia, mali sme mať celý večer konečne pre seba. Nahodila som sa, vymaľovala a čakala. Aj hodinu po tom, ako sa kino začalo. Manžel mi len zavolal z práce, že ešte niečo rieši, a potom sa ozve. V duchu som mu radila, nech je to niečo vážne, keď takto zrušil náš program. Dôvod bol opäť a zas manželova šéfka. Večer prilietala na letisko a po mojom mužovi chcela, aby ju prišiel zobrať. Taxíkmi ona nechodila a priateľka, čo mala prísť, na poslednú chvíľu ochorela. S manželom sme sa v ten večer riadne posekali. On mi vykričal, že to robí všetko pre nás, nech si môžeme konečne niečo našetriť a odsťahovať sa. Ja som ho obvinila, že mi určite zahýba. Moje kamarátky mi už predtým dali chrobáka do hlavy, že tu asi nebude všetko s kostolným poriadkom.

Dva dni sme mali doma tichú domácnosť. Manžel chodieval z roboty ešte neskôr ako obvykle. Ubezpečoval ma, že si môžem byť jeho vernosťou stopercentne istá. Vraj, keď sa s jeho šéfkou stretnem, uvidím sama, že je to len nadriadená, s ktorou si náhodou sadli aj ľudsky, a nič viac.

Príležitosť som mala na deň detí. Firma usporiadala pre rodiny s deťmi popoludnie s hrami a súťažami. Šéfka sa snažila s každým prehodiť pár slov. Keď prišla aj k nám, nahodila som úsmev ako z filmu a tvárila sa veľmi milo. Mužova nadriadená nebola extra atraktívna, oblečená bola hrozne a navyše každú voľnú chvíľu, keď neboli deti okolo fajčila, čo môj manžel neznáša. Napodiv som sa s ňou celkom dobre porozprávala. Tak ako ja bola fanúšičkou koní, čo jej sympatie v mojich očiach trocha zdvihlo.


Mohlo by vás zaujímať: Slovenský Trump Martin Jakubec: Pozrite si najbizarnejšie momenty jeho kariéry


Samozrejme, že som nezaspala na vavrínoch. To, ako sa na manžela pozerala a hovorila s ním ma presvedčilo v tom, že po ňom naozaj ide. Manželovi som to načrtla, ale ten ma vysmial. Vraj šéfka chce mať určite od všetkých chlapov pokoj, keďže sa práve rozvádza s tým svojim.

Vnútorne mu verím a aj intuícia mi hovorí, že sa nemám čoho báť z manželovej strany. Plat má výborný, kopec vecí sa naučil, čo bude môcť zúročiť v budúcnosti. Je to ale za cenu skákania okolo jeho nadriadenej. Napríklad aj to, že ho zavolala na vianočný koncert, na ktorý dostala lístky a nemá ísť s kým. Snažím sa ostať nad vecou. Priateľky mi ale radia, že to by už ony netolerovali a je to cez čiaru. Neviem sama, čo mám robiť. Viem len, že sa blížia vianočné prémie a že by nám v domácom rozpočte chýbali.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, KL
Odporúčame