Pravdivý príbeh: Po bolestivom vzťahu som spoznala muža svojho života, má to ale háčik

Mladší partner

Môj nový život v Prahe ma postavil pred veľkú dilemu (Zdroj: GettyImages)

Keď si čítam vaše pravdivé príbehy, o ktoré sa s vami podelili iní ľudia, neraz si poplačem alebo naopak, úplne ma zaleje pocit radosti, keď viem, že pravá láska existuje. Ja zatiaľ nemám prežitých veľa lások. Vlastne iba jednu, ktorá však zásadne ovplyvnila môj život. Volám sa Radka, mám 34 rokov a chcem sa s vami podeliť o svoj príbeh. 

S Marošom to bola láska ako hrom. Boli sme spolu od mojich osemnástich rokoch až do tridsiatky. Bol to môj prvý a jediný partner, ktorého som v živote mala. Asi ani nemusím spomínať, že narážky na to, kedy už konečne budeme mať svadbu a deti a všetko okolo toho, boli na dennom poriadku. Kamarátky mi Maroša závideli. Bol o štyri roky starší, mal dobrú prácu, fešák.

Aj moja rodina bola rada, že som si našla niekoho ako je on. To, čo sa ale deje za zatvorenými dverami, to nikto nevidel a ani moja mama mi mnohé situácie dodnes neuverila, že sa stali. S Marošom som zažila azda všetko. A to doslovne. Nielen prvú lásku a prvé intímnosti, ale aj sťahovanie do nášho prvého a spoločného podnájmu, moju prvú facku, prvé nadávky. A aj prvé tehotenstvo a potrat. O tom tehotenstve som ani vôbec nevedela, keďže som po celý čas brala antikoncepciu. Zrazu len…

Ani na to nemôžem pomyslieť. Skrátka, bolo to ako na horskej dráhe a posledné roky nášho vzťahu boli obrovským psychickým trápením. Rozišli sme sa. Vôbec to nebolo jednoduché a ani rýchle. Predchádzali tomu vyhrážky samovraždou, odprosovanie, prosby. Ale neustúpila som. Odvtedy prešli štyri roky.

Za ten čas som popracovala na vlastnej sebahodnote a dôstojnosti. Presťahovala som sa do Prahy, zmenila prácu. Konečne som začala žiť. Sama pre seba. Napriek tomu mi biologické hodiny tikajú a láske som sa nebránila. Pred niekoľkými mesiacmi mi tak prišiel do života Pavel.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
7 najčastejších chýb pri dodržiavaní predsavzatí: Robíte ich aj vy?

Pohľadný Čech, ktorý je ku mne mimoriadne pozorný a milý. Môžeme sa spolu rozprávať na všetky možné témy. Je rodinný typ, vôbec by sa nebránil ani tomu, keby sa už teraz stal otcom. Popri škole pracuje a snaží sa. Práve on je pre mňa stelesnením muža snov. Má to však jeden zásadný háčik. Je odo mňa mladší o dvanásť rokov. O celých dvanásť rokov!

A teda aj napriek tomu, že veľmi potrebujem už lásku vo svojom živote a chcela by som si založiť rodinu, stojím pred obrovskou dilemou. Fungovalo by to s ním? Neviem ako pokračovať. Nikdy predtým som nič také pekné a čisté nezažila. Obávam sa však, že v budúcnosti môže byť náš veľký vekový rozdiel problém. Cítim, že nech už sa rozhodnem akokoľvek, rapídne to ovplyvní môj život. Otázne ale zostáva, či pozitívne.

Pravdivé príbehy nájdete aj na našom YouTube kanáli

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame