Pravdivý príbeh: Nechtiac som otrávila synovu priateľku, nepriznala som sa k tomu

Otrava jedlom pravdivý príbeh

Svoju potenciálnu nevestu som nechtiac otrávila (Zdroj: GettyImages)

Odmalička som bola puntičkárka. Po osamostatnení sa a svadbe s manželom sa to vystupňovalo niekedy až do extrémnych situácii. Vždy keď mal niekto k nám prísť, som celý dom vyupratovala, vyvoňala a pripravila to najlepšie pohostenie, aké som len vedela.

Žiadne klasické „očká“. To je nuda. Ja som vymýšľala nátierky od výmyslu sveta, ktoré som dala na kváskové bagetky upečené doma. V závislosti od toho, kto mal ku nám prísť a ako veľmi som sa chcela blysnúť ako dokonalá hostiteľka, som svoje jedlá vyšperkovala.

Napríklad, ak mala prísť nejaká moja kamarátka, chcela som, aby závidela, ako dobre sa máme a ako pekne bývame. Nechýbali vtedy napríklad aj ustrice s ľadom a citrónom. Pri inej návšteve to zas boli cheesecake s netradičnými plnkami, raz som dokonca urobila aj sushi. Dávala som pozor na to, aby som vždy používala domáce a kvalitné suroviny.

Ak k tomu prirátame aj prestieranie, ktoré bolo vždy iné a pôsobilo nóbl, som presvedčená o tom, že som zanechala dobrý dojem. Okrem toho som bola vždy dokonale upravená. Priznám sa ale, že to celé mi dalo zabrať. Pripraviť takúto hostinu nie je jednoduché. Je to náročné na čas aj financie. Pre môj dobrý pocit a to, že sa o mne hovorilo ako o tej najlepšej hostiteľke, sa to však oplatilo.

Keď nám môj 26-ročný syn oznámil, že má priateľku a dokonca očnú lekárku, bola som nadšená. Nevedela som sa dočkať, kedy ju prinesie domov. Stalo sa tak až po polroku ich chodenia, lebo vraj skôr na to nebol čas. Nevadí, rešpektovala som to. Jeho priateľka bola od neho o 4 roky staršia, ale ako sa vraví, láske sa zabrániť nedá. Nevadilo mi to. Pochopiteľne, chcela som urobiť na ňu ten najlepší dojem, aby videla, z akej rodiny môj Filipko pochádza. Týždeň dopredu som plánovala, čo pripravím. Nakoniec som sa rozhodla poňať to takto.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Pravdivý príbeh: Na Valentína som dostal prekvapenie, ktoré zmenilo môj život od základov

Vedela som, že u nás aj prespí. Bol príjemný letný deň. Pripravila som na privítanie studené mliečne koktejly, každý s ovocnou príchuťou. Ako jednohubky domáce pečivo, na ktorom bola domáca treska. Mliečne veci som zohnala, ako sa hovorí, z dvora. Našla som inzerát, kde jedna pani predávala domáce kravské aj kozie mlieko či mliečne výrobky. Ako hlavný chod som zvolila sushi. Rybu doň som hľadala naozaj dlho. Použila som čerstvého lososa aj tuniaka. No a na záver, ak by mala budúca nevesta chuť, bol pripravený aj dezert. Studená smotanová torta s maslovým korpusom a exotickým ovocím.

Vytiahla som nové šaty, boli hnedé s veľkými bielymi bodkami ako z filmu Pretty Woman. Privítanie prebehlo výborne a mladá pani doktorka zanechala výborný dojem. Moju prípravu ocenila. Problém však nastal zhruba po štyroch hodinách, čo bola u nás. Vypýtala sa na toaletu, kde bola neprimerane dlho. Vlastne tam chodila ako na bežiacom páse. Ešte večer odišla na pohotovosť, kvôli neprestávajúcim hnačkám.

Podľa slov syna sa jej pýtali, čo zjedla za posledných 24 hodín. Vraj či nie je alergická na niečo z toho. Nebola. Jedno je isté. Problém mala asi kvôli môjmu jedlu, aj keď sme túto tému nikdy viac neotvorili. Možno to mlieko nebolo v lete v poriadku? Alebo tie ryby? Neviem. Nádejná nevesta sa u nás viac neukázala, so synom sa rozišli krátko po tomto incidente.

ĎALŠIE PRAVDIVÉ PRÍBEHY

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame